Rubriky:

Ladíme

TRÉNINK: Poselství Těžké nohy ‒ hardcore příprava na maratón

21. května 2018 10:37 - Praha

Náš další trénink míří do maratónských řad. Jeho dobrodiní ale ‒ po náležité úpravě ‒ určitě mohou využít i ti, kteří se chystají na poloviční distanci. Jde o trénink těžký a náročný, takže než se do něj pustíte, měli byste si být jistí, že jste dostatečnou dobu před ním vhodně kvalitativně i kvantitativně potrénovali. Zkrátka nic pro úplné začátečníky.

 

Profimedia.cz

Těžká noha je náčelník jistého běžeckého kmene. Kmene tak velkého a rozšířeného, že jeho náčelníka zná úplně každý, kdo někdy běžel na hranici svých možností. Maratónci určitě už zaznamenali onen pocit pár kilometrů před cílem, kdy by rádi zrychlili, ale nohy už jsou tak těžké a tak unavené, že to ani s vypětím všech psychických sil nejde zlepšit o více než pár vteřin na kilometr, a to ještě kdoví jestli.

V důkladné maratónské přípravě bychom na tyto pocity neměli zapomínat. Pokud poběžíme na čas, určitě v závodě přijdou. Je dobré být na ně připraven. Psychicky i fyzicky. Je tudíž dobré na ně také trénovat. Běžet prostě tak dlouho, až nohy ztěžknou ‒ a pak teprve začít s opravdovým tréninkem. Tady je: Poběžíme alespoň 30 kilometrů v nepříliš pohodlném tempu. Do toho na volitelných místech vkládáme pětikilometrové úseky v maratónském závodním tempu. Žádný výklus, přechod je vždy do předchozího volnějšího tempa. Počet pětikilometrových úseků se pohybuje mezi jedním až čtyřmi.

POSELSTVÍ TĚŽKÉ NOHY
celková kilometráž: minimálně 30 kilometrů
na libovolných místech vkládáme úseky 5 km v maratónském závodním tempu
počet rychlých úseků: 1-4

Tento trénink absolvujte nejpozději 3-4 týdny před závodem. Dbejte na dobrou regeneraci, odpočinek (spánek) si oproti běžnému tréninku prodlužte. Takový trénink opakujte ideálně s rozestupem týdne a více. Je těžký, ale dobře vás připraví na závodní podmínky. Doporučuje deset z osmi indiánských náčelníků!

kü, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce