Rubriky:

Odjinud

Brutální závod pískem: Poušť zůstala v rukou domácích

10. srpna 2018 08:49 - Praha

Po 250 kilometrech pouští a celkově 20 hodinách a 34 minutách strávených během šesti etap na trati, zvítězil v letošním závodě Gobi March ultramaratonec z Hongkongu. Asijská část ze světové série 4Deserts zahrnující čtyři pouště, tak kompletně zůstala v rukou asijských vytrvalců.

Reuters

Mongolskou část série vedoucí skrz poušť Gobi vyhrál Wong Ho Čung. Druhé a třetí místo uhájili japonští běžci Wataru Iino a Takuja Wakaoka. Vítězství v ženské kategorii si odnesla německá vytrvalkyně žijící ve Spojených státech amerických Angela Zaehová. Její čas činil 25 hodin a 10 minut, přičemž tento výkon znamenal pro vytrvalkyni pátou příčku v celkovém pořadí.

Jak na vedra? Udělejte ze sebe pány pouště!

Letošní ročník byl v pořadí už patnáctý. Šestietapový závod byl zahájen 29. července a účastnilo se jej přes dvě stovky závodníků a závodnic z padesátky zemí celého světa. Účastníci si tak na vlastní kůži mohli okusit útrapy putování Čingischána mongolskou divočinou.

Závod Gobi March je zařazen do série 4Deserts, která dále sdružuje i závody Atacama Crossing (běh jihoamerickou pouští, nejsušší na Zemi), Namib Race (křižování africkou pouští) a The Last Desert (jediný etapový závod v Antarktidě).

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce