Rubriky:

Odjinud

Čínské řešení běžeckého závodu: hromadný podvod

30. listopadu 2018 08:07 - Šen-čen

Při půlmaratonu v čínském Šen-čenu bylo 258 účastníků přistiženo při podvodu a hrozí jim za to pořádné tresty. Kritici vidí příčinu neférového jednání některých účastníků mimo jiné v příliš vysokém počtu masových silničních závodů v Číně.

 

Profimedia.cz

Jednadvaceti závodníkům, kteří měli falešná startovní čísla, nebo se vydávali za někoho jiného, hrozí doživotní zákaz účasti na tamním půlmaratonu. Zbývající více než dvě stovky si převážně zkrátily trať, z čehož je usvědčili místní fotografové nebo dopravní kamery. Těmto běžcům hrozí dvouletý distanc. "Jsme hluboce zarmouceni podvody, které se během závodu objevily. Běh není jen sport, je to metafora života. Každý běžec je zodpovědný sám za sebe," uvedli organizátoři prostřednictvím agentury Sin-chua.

To je výzva! Po vlastních z Německa do Číny

Zprávy o podvodu vyvolaly v Číně vlnu rozhořčení. Úvodník jednoho z místních listů dokonce nabádal běžce, aby respektovali maraton a sportovní duch. Jako jednu z příčin tohoto problému kritici vnímají enormní nárůst počtu běžeckých závodů určených pro velký počet závodníků.

Podle údajů Čínské atletické asociace bylo v roce 2011 v Číně 22 maratonů a dalších silničních závodů, letos je jich už více než tisíc. "V Číně je teď příliš mnoho maratonů a příliš mnoho takzvaných běžců. Ale běžci, kteří opravdu milují běhání, jsou pořád v menšině," uvedl jeden z kritiků na twitteru.

ČTK

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce