Rubriky:

Odjinud

Malé město hostí nejvíce Ježíšků

14. prosince 2018 10:52 - Michendorf

Ulice německého Michendorfu zaplnili lidé v převlecích za Mikuláše. Obec s asi třinácti tisíci obyvateli patří v Evropě na třetí místo ve velikosti podobných recesistických akcí. Běh je určen pro všechny rodinné příslušníky a vybrat si můžete několik tras od dvou a půl do deseti kilometrů.

Reuters

Michendorfer Nikolauslauf je běh naplněný převážně červenými, ale i žlutými, zelenými nebo modrými kostýmy s Vánocemi nejvíce spojované postavy. Adventní běžecká akce začínala původně s asi dvěma stovkami nadšenců. V současné době se rozrostla na úroveň přes 12 000 účastníků a stala se tak třetí největší v Evropě hned po Paříži a Budapešti.

Vánoce, to je čas bez formy. Neberte to jako tragédii, relaxujte

Podmínkou účasti je mít na sobě alespoň povinné kostýmní minimum ‒ červený plášť a červená čepička s bílým lemováním, červenou lze případně nahradit další vhodnou barvou. Většina účastníků jde ale mnohem dál, ve svém outfitu vyladí i kalhoty, mohutné opasky s nablýskanými sponami a dlouhé vousy moudrého starce.

Ve své zemi je malé město největším hostitelem Santa Clausů vůbec. Kostým si můžete přinést vlastní nebo jej za mírně zvýšené startovné o sedm eur dostanete od organizátorů. Nejmladší účastníci mají čepici v ceně základního startovného.

kü, Reuters

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce