Rubriky:

Odjinud

Ranní můra! Šakal chce ke snídani lidské maso

22. prosince 2018 07:41 - Dallas

Americký příbuzný našeho vlka kojot se většinou živí hlodavci nebo ptáky. Nepohrdne ani zdechlinou a když je úplně nejhůře, dokáže vyžít i na ovoci a trávě. Ne tak ovšem kojot z texaského Frisca. Zdá se, že jeho specializací jsou lidé. Už několik měsíců nahání obyvatelům dallaského předměstí hrůzu.

 

Profimedia.cz

Vše začalo koncem října, kdy byl hlášen první útok zdejšího kojota na běžce pohybujícího se podél lesní silnice. Náhodnému svědkovi se podařilo zvíře odehnat a běžec nakonec vyvázl téměř bez zranění. Jak šel čas, šelma začala přitvrzovat a její útoky jsou stále agresivnější, zatímco její strach z lidí menší.

Závod smrti: Medvědi ji málem zabili, pak ji ještě knokautoval parťák

Situace se pětkrát opakovala. K napadení došlo vždy na té samé silnici v rozsahu dvou mil, asi tří kilometrů. Kojoti žijí většinou v rodinných smečkách nebo párech. Odpadlík z Frisca ale útočí vždy sám. Kromě osamocených osob si už troufl i na pár a vždy útočil v brzce ranních hodinách.

Mezi oběti jeho ataků se už zařadila i malá devítiletá dívka, pro níž si musela přijet záchranka. Její zranění ale naštěstí nebyla život ohrožující. Jednoho běžce zachránil projíždějící policista, který si všiml, že nic netušícího sportovce sleduje krvelačné zvíře. Strhnul řízení svého vozu a zahnal psovitou šelmu služební sirénou.

Další běžec už ale neměl takové štěstí. Na konci listopadu jej kojot napadl a vážně ho pokousal na krku. Opět museli zasahovat záchranáři. Muž v nemocnici okamžitě podstoupil operaci a jeho stav se podařilo stabilizovat. Zvířeti rostlo sebevědomí, a tak napříště zaútočilo na dvě běžkyně. Jedna z nich utrpěla méně vážná zranění, druhá vyvázla téměř nedotčená. Ženy měly ale opravdu namále. Zachránily se jen díky tomu, že jim zastavil náhodně projíždějící řidič a nechal je nastoupit do svého vozu. Co by se odehrávalo, kdyby ženy zůstaly na dosah bestii?

Úřady se už několikrát pokusily nebezpečné zvíře odchytit, ale zatím bez úspěchu. Povolali si na pomoc už i pracovníky texaských národních parků i soukromé firmy. Zatím obyvatelům doporučují oblasti se vyhýbat.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce