Rubriky:

Odjinud

Eliáš je z výkonů Čechů na MS nadšený. Sám přeladil na jiný sport, premiéru má za sebou

21. května 2019 09:50 - Praha

Nahlédl do jiného světa. Místo ledu, bruslí a hokejky nazul běžecké boty a vyrazil na více než dvacet kilometrů. Patrik Eliáš odehrál v NHL přes tisíc zápasů, dvakrát slavil zisk Stanley Cupu. O víkendu druhý nejproduktivnější Čech v historii nejprestižnější hokejové ligy si v Karlových Varech zaběhl první půlmaraton v životě. Cílovou čáru protnul v čase 1:46:27. „Rozhodně to nebyl můj poslední půlmaraton,“ vzkázal v cíli po vydařené akci organizace RunCzech.

 

RunCzech

Český národ nyní žije hokejem, počítám, že vy nejste výjimkou. Jak vidíte šance českého týmu ve čtvrtfinále?

Doufám, že se klukům vydaří a o víkendu budu fandit v posledních dvou dnech turnaje. Moc se na to těším. Zatím jsem z výkonů týmu nadšený. Hrají výborně proti silným i slabším týmům. Střílí hodně branek, je z nich cítit sebevědomí, to je nejdůležitější. Jejich nadšení přechází na fanoušky a ti jim ho v Bratislavě vrací skvělou podporou.

O víkendu jste uběhl půlmaraton, předpokládám, že podobné distance jste během aktivní kariéry nezkoušel, baví vás běhání?

Dva roky už hokej nehraji a od té doby chodím běhat pravidelně. Většinou deset až patnáct kilometrů. Takovou vzdálenost normálně v tréninku neběhám, ale možná i k tomu dojde. Moc mě to baví.

Češi varují před švýcarskou zarputilostí, Švýcaři zase před tvrdostí obránce Radko Gudase

SPORT.CZ

Užil jste si svůj první půlmaraton v životě, nebo jste se trápil?

Chtěl jsem běžet už v dubnu v Praze, ale byl jsem tehdy v Americe, tak mi to bohužel nevyšlo. Aspoň jsem si zkusil jeden pro radost na páse, ale to se s tímhle nedá srovnat. V Karlových Varech byla fantastická atmosféra. Tu jsem si vyzkoušel už loni v Praze na desítce. Teď to byl ještě větší zážitek. Dav běžců a tolik fandů kolem člověka opravdu vyhecuje.

Proč jste zvolil zrovna závod v Karlových Varech?

Po Praze byl další v pořadí. Navíc jsem měl společnost. Běžel jsem s paní učitelkou našich holek ve školce. Ohromně mě vyhecovala. Před 14 dny zvládla maraton v Praze a s obrovskou chutí se vrhla hned na Karlovy Vary. Je neuvěřitelná. Připojil se ještě můj kamarád a vytvořili jsme dobrou partu.

Propagace nového reprezentačního dresu.

Český hokej

V závěru kariéry jste měl problémy s kolenem, podstoupil jste několik operací. Jak reaguje tělo na zátěž?

Občas koleno bolí, ale není to nijak hrozné. Mám výborné boty, jsou hodně odpružené, takže eliminují bolestivé nárazy. Navíc těsné poté, co jsem skončil s kariérou, jsem měl ještě jednu velkou operaci, která výrazně pomohla, abych dnes mohl sportovat bez větších limitů. Tohle mě zachránilo. Bolest tam je, ale nedá se to absolutně srovnat se stavem v posledních letech mé kariéry. A jak se říká, co nebolí, to nesílí.

Půlmaraton máte za sebou, odhodláte se k maratonu, královské běžecké distanci?

Ani zdaleka jsem se k němu zatím nepřiblížil. Uvidíme v budoucnu. Rozhodně bych ho neuběhl touhle rychlostí. Musel bych hodně srovnat tempo na kilometr. Teď těch 21 kilometrů je pro mě akorát. Každopádně uznávám, že maraton je pro běžce velká meta a cíl.

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce