Rubriky:

Odjinud

V Británii se konal maraton ve skutečně netradičním prostředí. Kudy závodníci běželi?

18. června 2019 21:22 - Shepton Mallet/Praha

Netradičním prostředím běželi účastníci maratonu v neděli ve městě Shepton Mallet ve Velké Británii. Trasa závodu totiž vedla skrz Shepton Mallet Prison, tedy vězení, které bylo nejstarším fungujícím ve Velké Británii až do roku 2013, kdy bylo uzavřeno.

Video již není dostupné

sntv

Běželo se celkem 78 kol a v každém z nich museli závodníci zdolat 70 schodů (celkově tedy téměř 5 500). Někteří účastníci zvolili pro závod oděv odpovídající místu konání - k vidění byly hlavně pruhy, ale třeba i řetězy.

Vítězem vůbec prvního „vězeňského" maratonu, kterého se zúčastnilo 100 sportovců, se nakonec stal Michael Burke, který doběhl v čase 4 hodiny a 13 minut.

bak, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce