Kosgeiová zaběhla v Newcastlu nejrychlejší půlmaraton

Newcastle

Keňanka Brigid Kosgeiová zaběhla v Newcastlu nejrychlejší půlmaraton všech dob. Její čas 1:04:28 ale nemůže být uznán za světový rekord, protože trať závodu Great North Run nesplňuje požadované parametry. Světový rekord tak dál patří jiné keňské běžkyni Joyciline Jepkosgeiové, která předloni ve Valencii vyhrála za 1:04:51.

Keňanka Brigid Kosgeiová zaběhla v Newcastlu nejrychlejší půlmaraton všech dob

Pětadvacetileté Kosgeiové závody v Británii svědčí. V dubnu vyhrála Londýnský maraton v sedmém nejlepším čase historie 2:18:20, loni byla v prestižním závodě druhá.

Vítězem mužského půlmaratonu v Newcastlu se stal pošesté za sebou hvězdný britský vytrvalec Mo Farah. Čtyřnásobný olympijský šampion a šestinásobný mistr světa, který se chystá na říjnový maraton v Chicagu, vyhrál za 59:06.