Rubriky:

Odjinud

Běh, kde je všechno naopak ‒ Blacklight Run

27. července 2015 14:21 - Praha

Opakem lenosti je běh, opakem černobílého vidění je divoký rej barev a opakem dne je noc. Při těchto bězích je zkrátka vše naopak. Zatímco ostatní spí, vy rozjařeně bdíte. Zatímco město se začíná topit v noční temnotě, vy jste uprostřed duhy. Je tohle večírek, nebo běžecký závod?

Zatímco Česko začalo objevovat běhy se spoustou barevného prášku a zábavy, soudruzi ze Spojených států jsou znovu o krok dál. V Americe se ujíždí na noční verzi multichromatického spektáklu ‒ s UV světly a speciálními barvami. Nápad zůstává, temná noc se blíží. A kdo se bojí, nesmí mezi barvy.

Závod?

Závody se zatím běhají ve Spojených státech a Velké Británii. Jistě ale nebude trvat dlouho a přesunou se blíže ke středu Evropy, přímo do českých kotlin a hájů. No, závody. On to vlastně žádný závod není. Sice se běží pětikilometrová trasa, sice každý účastník dostane své startovní číslo, ale skutečné závody nečekejte. Jednak organizátoři nijak neregistrují váš čas a jednak mám takový pocit, že ten, kdo bude v cíli jako první, žádným velkým vítězem nebude.

Zábava?

Tady jde především o zábavu. Vzduchem létají speciální práškové barvy, které se po nasvícení UV lampami rozzáří jako hvězdná obloha, ovšem v daleko širší škále barevného spektra. Ale ani pouze o zábavu tady nejde. Organizátoři v místě konání akce vyhledají ty nejpotřebnější a s nimi se dělí o své zisky. Tu podpoří dětskou nemocnici, tam zase hendikepované sportovce či dětský domov.

Barev se prý není třeba bát ani doma. Bílé tričko, ve kterém běžíte, v klidu vyperete. Barvy jsou deklarovány jako 100% přírodní. Případně můžete triko vymáchat v octu a přežehlit ‒ a originální suvenýr je na světě. Nejbližší běh se koná na Floridě. Tak kdybyste měli cestu kolem... Nezbývá nám nic jiného, než doufat, že ultrafialová zábava brzy dorazí i do našich potemnělých končin.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce