Rozhodli se být nejlepší v USA. Rodinný klan vede šéf ze Sovětského svazu

14. srpna 2015 09:00 - Pec pod Sněžkou

Běhá celá rodina. Tento slogan si může bez skrupulí přivlastnit osm členů jedné rodiny z Utahu. Jejich velitelem je Sasha Pachev, který věří, že se jeho běžecký klan může stát nejrychlejším ve Spojených státech. Rodiče, šest dětí od šesti do šestnácti let běhají pět kilometrů v průměru za 20 minut a 50 sekund.

 

Archiv: Sasha Pachev

Sice žádná oficiální statistika neexistuje, ale Pachev si provedl vlastní průzkum a rychlejší rodinu našel v New Hampshiru. Rodina Christiansenova zaběhla v roce 2002 čas na pět kilometrů 18:50. Systém je následující. Časy všech se sečtou a podělí se počtem běžců, výsledkem je průměrný čas. V roce 2002 šlo o dva dospělé a šest dětí ve věku od devíti do jedenadvaceti let.

Šedesátiletý Joshua Christiansen říká, že jeho rodina se nikdy nepokoušela běžet co nejrychleji, ale každé dítě se jen snažilo být nejlepší. "Pravděpodobně jsme mohli běžet rychleji, protože devět rodinných příslušníků má průměrný čas zhruba 16:42," nechal se slyšet pro Runner World Newswire.

Rodina, kterou vede Sasha Pachev se naopak snaží cíleně o nejrychlejší čas. Když jdou do závodu, každý člen běžecké skupiny musí znát svůj cílový čas. Otec pro větší motivaci dokonce vypracoval systém odměn pro mladší členy rodiny, aby dosáhli na lepší výsledek. Hlava rodiny doufá, že lepší časy teprve přijdou. Až budou děti starší, budou mít lepší časy, tím se sníží průměr. „Je dobře, že všechny děti běhají rychle," je spokojený otec.

Až sto kilometrů týdně

Pachev vypracoval také podrobný systém pro každého člena, aby věděl, jak má každý den trénovat. Rozmezí naběhaných kilometrů se pohybuje od deseti do sta kilometrů týdně. Strategie je v podstatě jednoduchá. Čím starší dítě, tím vyšší porce tréninku.

Školní osnovy a běhací tréninky se v této rodině prolínají. Sashova manželka Sarah nebyla běžkyní, ale setkání s budoucím manželem vše změnilo. Sport vzala za svůj, aby podpořila muže, částečně také proto, aby byla schopna držet krok s dětmi.

Oba věří, že jim běh a sport obohacuje život. Pachev vyrůstal v bývalém Sovětském svazu, nezažil luxus atletických oválů, ale v běhu exceloval, proto nyní předává běhání svým dětem. „Běh učí děti soustředit se, nevzdat se, když narazíte na těžké věci. Oba věříme, že toto dětem prospívá," nechala se slyšet hlava rodiny pro server deseretnews.com.

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 září 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce