Rubriky:

Odjinud

Devět výzev, devět zážitků. Trailový pohár, který vám nedá vydechnout

18. ledna 2016 07:14 - Praha

Tohle bude veliké dobrodružství. Devět výzev, devět možných zážitků, které si můžete v tomto roce zapsat do svého běžeckého deníku. Další nový závod objevující zapomenutá území. To vše chystá tuzemský trailový pohár běžců na tuto sezónu. Do nového ročníku je připraven Kilpi Trail Running Cup.

 

René Kujan, Sport.cz

K osmi původním běhům přibude další v Českém lese mezi Plzní a Šumavou. „Pokračujeme v tom, co jsme nabízeli doposud. Děláme to, co nás samotné baví. Připravujeme zážitkové běhy v přírodě, které přitáhnou jak širokou veřejnost, tak špičkové běžce. Navíc náš kalendář vyplní celý rok včetně prázdnin," říká Martin Dvořák, šéf organizačního týmu agentury SportGroup.cz, sám všestranný vytrvalec a bývalý reprezentační plavec a triatlonista.

Seriál sTeď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče

Seriál se rozběhne městskými traily, které přejdou do tvrdé přírody. Už 30. dubna 12 kilometrů v Ostravě přes zdejší „sopku" haldu Ema. Následuje 29. května drsný 11 kilometrový parkový trail v Praze na Petříně. Obvyklého data 11. června se drží první delší zkouška 30 kilometrů z Dolní Moravy přes hřeben Králického Sněžníku, a zpět.

Ani v době školních prázdnin tento seriál neutichne - 2. července se hlásí Běh přes Motolské (golfové) jamky na 8 kilometrů. Dále 16. července se můžete vydat na Horský půlmaratón na Lipně. A 6. srpna lahůdka - vrcholný Krkonošský skymaraton na 48 kilometrů.

Delší tratě, větší zážitky

Finišovat se bude na podzim - 18. září a 21 kilometrů na Ještěd a po jeho hřebeni. Dále 8. října prodloužená Beskydská 21 ve Pstruží nad Čeladnou. A 23. října přijde finále na 16 kilometrů mezi zaniklými osadami česko-německého pohraničí v Českém lese.

„Protahujeme některé tratě, protože běžci touží po delších závodech a tím i delších zážitcích. Za nimi cestují i přes půl země, navíc se tak dostáváme i do skyrunningového kalendáře," vysvětluje Dvořák.

Kilpi Trail Running Cup  
30. 4. Trail Ostrava 12 km
29. 5. Trail Praha 11 km
11. 6. Dolní Morava 30 km
2. 7. Běh přes motolské jamky Praha 8 km
16. 7. Horský půlmaraton Lipno 21 km
6. 8. Krkonošský Skymaraton 48 km a 21 km
18. 9. Ještěd 21 km
8. 10. Beskydská 21 Čeladná
23. 10. Český les 16 km
lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 září 2021 říjen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce