Gorila udolala trať závodu pět dní po limitu

4. května 2017 09:40 - Londýn

Stačí se podívat na některé zápisy do Guinnessovy knihy rekordů, aby člověk pochopil, že na maratónu v Londýně se opravdu dějí věci. Poslední výstřelek letošního ročníku ale následoval pět dní poté, co se cílové prostory až do příštího roku opět uzavřely. Na trať se totiž vydal „Mr. Gorilla“ a 42 195 metrů zdolával na všech čtyřech šest dní.

 

Profimedia.cz

Tom Harrison, nebo také Pan Gorila, jak mu mnozí přezdívají, vystartoval společně s ostatními. Klasicky absolvovaný maratón jej ale příliš nelákal. Byl pro něj zřejmě moc jednoduchý a Tomovi by se nepodařilo pro svůj projekt přitáhnout tolik pozornosti, kdyby „jenom" běžel.

Krále v běhu po čtyřech si lovec spletl s divočákem. Chtěl ho zastřelit

Harrison absolvoval celý závod na všech čtyřech, takže se víceméně batolil až plazil. Na sobě měl poměrně věrný kostým gorily. A proč právě tohoto lidoopa? Pan Gorila se vložil do projektu za záchranu těchto primátů a svým počinem „vydělal" organizaci bojující za záchranu posledních svobodně přežívajících goril před vyhynutím úctyhodných 24 000 eur (tedy asi 645 000 korun). Harisson by si pro gorily do slova a do písmene rozedral dlaně, kolena i chodidla. Po těch totiž celý závod absolvoval.

41letý britský policista přespával v Londýně u přátel, když každý den strávil 10-12 hodin na oficiální trase závodu. Jeho nasazení a vytrvalost se skutečně vyplatily. Ředitel The Gorilla Organization potvrdil zástupcům tisku, že Harrisonův fundraisingový počin představuje největší příspěvek svého druhu za celou existenci této charity. Policistův výkon je o to pozoruhodnější, že až do londýnského maratónu nikdy v životě neabsolvoval po čtyřech více než jednu míli v kuse.

kü, Sport.cz

Dokázali byste šest dní trpět pro něco/někoho jiného?


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 září 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce