Hory jí zabily otce a bratra. Teď přišla o život i sama ironmanka

25. května 2017 08:30 - Praha

Vyrostla v malém pětitisícovém městečku v Horním Bavorsku ve sportovní rodině. Už jako malá horolezkyně zdolávala vrcholky Alp a brzo objevila také kouzlo běhu. Začala intenzivně trénovat se svým bratrem. V 19 letech vyhrává svůj první německý mistrovský titul. V roce 2015 učinila další krok kupředu, když se přesunula mezi profesionální triatlety. Ještě loni v srpnu slavila jeden ze svých největších triumfů, vítězství v Challenge Regensburg (dlouhý triatlon). O devět měsíců později je Julia Viellehnerová mrtvá. Několik tragédií přežil z celé rodiny pouze jediný člověk ‒ matka.

 

facebook J. Viellehner

Jednatřicetiletá Viellehnerová se už jako profesionální „železná žena" těšila na jedno z dalších soustředění v Itálii: „Deset dní tréninku se spoustou sluníčka, výškových metrů a krásných kilometrů..." napsala nedávno na svém blogu. To ještě netušila, že jeden z těchto kilometrů ji bude stát to nejcennější, totiž život.

„Recyklovaný muž" závodí se srdcem, které není jeho

Při tréninkové vyjížďce na kole v prudce stoupajících serpentinách Julii začalo předjíždět nákladní auto. Jeho řidič ale špatně odhadl situaci, protijedoucí auto se blížilo rychleji, než předpokládal, a tak se vrátil zpět do svého pruhu, aniž by zcela dokončil předjížděcí manévr. Cyklistku ve vysoké rychlosti doslova sestřelil ze silnice. Viellehnerová utrpěla mnohačetné fraktury a vnitřní zranění. Aby zmírnili její utrpení, uvedli ji lékaři do umělého spánku. Celé noci strávil u nemocničního lůžka její partner a její matka. Po sedmi dnech Julia svým zraněním podlehla.

Vztah s matkou měla ironmanka velmi těsný. Viellehnerová si jasně uvědomovala, že se může naplno věnovat sportu právě proto, že „žije doma a živí ji máma", jak to sama závodnice formulovala. Až do nedávna pro ni nebylo možné živit se pouze sportem. Pracovala tak navíc s postiženými lidmi, kde příliš mnoho peněz také nevydělávala. Vše se teď mělo změnit.

Už tak blízký vztah s matkou se ještě prohloubil po první rodinné tragédii v roce 2014. Juliin otec a bratr, s nímž trénovala na své první triumfy, beze stopy zmizeli v horách Nového Zélandu. Vypravili se na Mount Cook a už se nikdy nevrátili. Dodnes nikdo neví, co se přihodilo. Všechny pátrací akce vyšly na prázdno a ani těla obou mužů se dodnes nenašla.

Poslední Juliina slova před závody zpravidla bývala: Uvidíme se v cíli! „Její poslední dny byly tvrdé a dlouhé. Julia bojovala až do konce a nyní dosáhla cíle..." stojí na jejím oficiálním facebookovém profilu.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce