Rubriky:

Odjinud

Na královský závod se chystá i legendární Řezáč. Bez lyží

2. srpna 2017 14:19 - Praha

Žádné lyže a hůlky, tentokrát půjde závodit v běžeckých botách. Česká legenda dálkových běhů na sněhu se vydá provětrat do Krkonoš v létě. Stanislav Řezáč se rozhodl, že vyzkouší královský Kilpi Trail Running Cup ve Svatém Petru. „Jsem tlustej a potřebuju shodit,“ bere výzvu s úsměvem.

 

Martin Sidorjak/Patria Direct team

Český Král bílé stopy 2012, vítěz FIS marathon serie, Marcialongy, Birkebeinerennetu, König Ludwig Laufu, Jizerské 50 a dalších slavných závodů toho za svých 44 let víc nalyžoval než naběhal. Teď trochu upraví skóre.

„Maratón jsem nikdy neběžel. Jen v horách v rámci tréninku nějakou třicítku, chodil jsem delší čtyřhodinové túry v Tatrách nebo v Alpách," vzpomíná. Teď se vydá na trať 21 kilometrů, padesátku si nechá napříště. Možná, tu teď neřeší.

Za letní tréninkové období dokáže naběhat až tisíc pět set kilometrů. „Běh je nejlepší prostředek na funkční trénink i posílení dolních končetin. Když se ještě jezdívala klasika, běhal jsem mnohem víc. Často i s holemi do kopců. Teď dávám v létě přednost kolečkovým lyžím, ty jsou zase důležité pro techniku a sílu rukou," připomíná.

Něco na spálení tuků?

Řezáč stále trénuje naplno, jen po zimě déle odpočíval, aby zase další zimu déle vydržel. „Zatím jsem nedělal hodně dlouhé tréninky na spálení tuků, proto jsem někde na 85 kilech," přiznává. V sobotu opět něco spálí.

„I když jsem takový závod ještě nikdy neběžel, ty terény tady znám. Mám to tady naběhané a nahoře Na Pláních i naježděné na lyžích, ty cesty se mi vybaví. Jsem zvědavý, co to se mnou udělá." Domácí trasu však má v Jizerských horách, často běhá z domova na kraji Jablonce do svého penzionu na Bedřichově. Tam vyřeší provozní záležitosti a zase to maže nazpátek.

„Bude to pro mě výborná příprava na zimu na lyže. Pokračuju v největším seriálu Visma Ski Classic, rád bych zvládl aspoň devět z jedenácti závodů. Chci jet na celkové pořadí, nebudu se zaměřovat na jeden závod," plánuje dál. Teď ho ale čekají Krkonoše a běžecké body. Takže v sobotu v 8 na startu.

Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 září 2021 říjen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce