Rubriky:

Odjinud

V Londýně vyrostl atletický ovál na střeše výškového domu

10. září 2017 08:26 - Londýn

Možná si právě vy přejete, kéž byste měli běžecké terény nebo podobné možnosti blíž své práci. Kancelář uprostřed velkého města s hustým provozem může mít jisté výhody, ne však, když se chcete v pauze jít proběhnout. Lék na tuto patálii možná vymysleli a také postavili architekti v Londýně. Ve východní části města v komplexu kancelářských budov White Collar Factory nechali vyrůst kus opravdového atletického oválu.

Reuters

„Lidé naneštěstí pracují déle a tvrději, než možná kdy museli. Takže pokud pracují tvrdě, určitě také potřebují místo, kam uniknout a na chvíli vypustit," komentuje Simon Allford, britský architekt stojící za celým projektem. Podle jeho názoru se tak stává sama budova socializačním prvkem. Komplex budov je využíván pro řadu různých účelů a aktivit. Vzniká tak různorodá komunita uživatelů a komplex se stává jakýmsi zmenšeným modelem města.

Nejvyšší budova v Česku padla za 159 sekund

„Už od počátku se nám tento nápad líbil a myšlenkou jsme byli velice nadšeni. Pokud byste pracovali v této budově, máte možnost sejít dolů a proběhnout se v ulicích mezi hustým provozem. Anebo se můžete vydat na střechu a dát si pár koleček s výhledem na Londýn," doplňuje architekt Allford.

Atletický ovál je umístěný na střeše 75metrové budovy a měří 150 metrů, přičemž zároveň poskytuje kompletně 360stupňový výhled na Londýn. Architekti ovšem mysleli i na jiné druhy zábavy, než je jen samotný běh. Součástí střešního komplexu je také bar, z nějž lze pozorovat dráhu v celé její délce.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce