Rubriky:

Odjinud

Hlava chce, zvládne tělo velké sportovní pokušení?

14. září 2017 10:02 - Praha

Od soboty do toho šlape každý den. Musí se kousnout, ale stále běží a cíl má na dosah. Blíže, než si původně myslel. René Kujan, redaktor Běhání na Sport.cz, se rozhodl zvládnout za týden 360 kilometrů od pramene Vltavy k prameni Labe. Projekt, který má podpořit vozíčkáře. Doběhne do cíle dříve?

 

René Kujan, Sport.cz

„Ve středu byl asi nejdelší den ze všech. Vyrazili jsme po deváté ráno a doběhli asi v osm večer," vzpomínal ve čtvrtek ráno Kujan, který ve středu ukrojil z celkové porce dalších 55 kilometrů.

Proti původnímu plánu je o 30 kilometrů dále, než plánoval. Z tohoto důvodu se mu od středy v hlavě usadila jedna myšlenka, o které se ve čtvrtek rozhodne.

Projekt věnovaný podpoře startovacího bydlení můžete podpořit i vy. Podrobnosti najdete na stránkách Daruj správně.

„Do cíle zbývá 70 kilometrů a v hlavě mám velké pokušení, že bych to doběhl už ve čtvrtek, tak jsem se zkoušel dobře najíst, protože ve středu jsem za celý den snědl jedno jablko, čtyři hrsti špendlíků a dvě malé kukuřice. Večer jsme ale našli docela dost hub, samé bedly a praváky, takže jsem vařil hustou houbovou polévku. Doufám, že mě donese ve čtvrtek až do cíle," měl ráno Kujan plán. Doběhne k prameni Labe o den dříve?

Redaktor Sport.cz musí během týdne přespávat, ale i stravovat se a napájet se jen s využitím vlastních zdrojů. Z místa startu v Národním parku Šumava vyběhl pouze s malým batohem, který neměl asi sedm kilo.

Streda, den paty

Zveřejnil(a) René Run Kujan dne 13. září 2017

Jakým způsobem jeho běh pomůže vozíčkářům? „Za každý uběhnutý kilometr věnuji na sbírkový účet České asociace paraplegiků minimálně deset korun. Sehnal jsem další oficiální partnery, kteří udělají totéž, a snažím se k podobnému inspirovat další lidi i firmy kolem. Největší naděje pak vkládám do generálního partnera akce, což je banka, která přislíbila vybrané peníze ještě zdvojnásobit. To mi už dodává hodně velkou motivaci," uzavírá vytrvalec.

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce