Rubriky:

Radíme

Znáte běžecké tratě ve vašem okolí? Máme pro vás 10 možností

28. března 2015 06:58 - Praha

Máte svůj vyhlédnutý okruh? Nebo běháte tam, kde vám to čas a místo bydliště dovolí? Možná to znáte, i sebeoblíbenější okruh a trasy v okolí bydliště se časem „oběhají“ a začnou nudit. Chcete-li, aby pro vás bylo běhání stále zábavou, je třeba trochu plánovat.

 

Icebreaker.com

Běhat se dá prakticky kdekoliv – po lesní cestě, asfaltové silnici, štěrku či kamenitém terénu. Měli byste se zamyslet nad tím, v jakém terénu vám běhání nejvíce vyhovuje, také zda preferujete spíš samotu, nebo se chcete potkávat s lidmi. Rozmyslete si, zda je pro vás lepší rovina nebo zvládnete i kopce.

Znáte běžecké trasy ve vašem okolí?

Praha

Běžecké trasy najdete v okolí Hostivařské přehrady a Divoké Šárky, taky v Ďáblicích, Oboře Hvězda, Kunratickém lese, na Petříně a ve Stromovce nebo na Letné.

Houšťka

Rádi byste vyrazili po stopách československé legendy Emila Zátopka? Tréninkové místo fenomenálního běžce nabízí v Houšťce u Staré Boleslavi tři okruhy - 1km, 3km, 5km. Trasy lze i kombinovat.

Jizerské hory

Nabízejí různé alternativy – pro slabší běžce jsou tu snazší trasy kolem jabloneckých přehrad, ti zdatnější pak mohou zdolávat hřebeny Jizerských hor. Najdete tu například celou řadu rozhleden, které mohou posloužit jako cíl.

Karlštejn

Trasy kolem hradu Karlštejn jsou vhodné pro ty, kteří milují kopce. Při výběhu ze Srbska přes Mokřinku a Vonoklasy do Černošic zdoláte celkové převýšení 400 metrů.

Jižní Čechy

Mezi Českými Budějovicemi a Pískem je běžeckých tras celá řada. Běh v malebné krajině kolem rybníků je opravdovým zážitkem. Díky podrobnému turistickému značení můžete trasu detailně naplánovat.

Děčínské skály

Po levém břehu Labe klidně doběhnete až do Německa. I tady se můžete kochat překrásnou přírodou. A pokud vám náhodou dojde dech, občerstvovacích zastávek je tu víc než dost.

Beskydy

Výzva pro náročné běžce – ti si tu užijí opravdu náročný kopcovitý terén, třeba v okolí vodní nádrže Šance. Vyrazit můžete třeba ze Starých Hamrů. Raději s sebou vezměte podrobnou mapu.

Podyjí

Využít můžete pěší i cyklistické trasy. Na české straně Podyjí je vyznačeno tradičním pásovým značením Klubu českých turistů 76 kilometrů pěších tras a 68 pro cyklisty. Jsou voleny tak, abyste se seznámili s přírodou mezinárodně chráněného území na řece Dyji.

Slavkovský les

Proběhnout se můžete například na trase Bečov nad Teplou – Prameny, která měří téměř jedenáct kilometrů, středně náročná je i trať Loket nad Ohří – Karlovy Vary nebo v okolí Lázní Kynžvart.

Jeseník

V okolí lázní Jeseník najdete mnoho zajímavých tras. Pokud se rozhodnete běžet třeba na Praděd, dobře si přeměřte vzdálenost. Masiv Pradědu je rozlehlý a při běhu budete mít pocit, jako by se vám hora vzdalovala.

Až budete hledat trasu, na kterou se vydáte, vyhněte se prudkému stoupání hned po startu – nesvědčí to vašemu tělu, které ještě není zahřáté. Oblíbené jsou díky malému převýšení cesty podél řek na jejich středním a dolním toku, navíc je tu velmi příjemný vzduch.

Tak co? Máte vybráno?

Markéta Lyachová, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce