Jsi z ocele? Tak jako dávní bojovníci Sparty? Tak na start!

27. května 2015 13:03 - Praha

S drsnými překážkovými závody se poslední dobou, zdá se, roztrhl pytel. Není také divu, nalézají stále větší oblibu mezi běžci i mezi milovníky extrémních sportů. O to více snad potěší, že Reebok Spartan Race zamíří letos poprvé také na Hanou. Extrémní překážkový běh se bude konat na začátku černa v Litovli.

 

Reebok Spartan Race

Celkem sice čeká na účastníky „jen" pět kilometrů, ale při započtení patnácti náročných překážek jistě nepůjde o procházku zámeckým parkem s pávy a fontánkami. Ty nejrychlejší z nejrychlejších očekávají organizátoři v cíli zhruba po čtyřiceti minutách. Někomu ale na zdolání trati budou sotva stačit i dvě hodiny.

Účastnit se mohou jednotlivci i celá družstva. Přesnou trasu se ale dopředu nedozvíte. Moment překvapení k těmto závodům prostě patří. Jisté je, že zažijete tvrdý chlebíček obyvatelů starověké Sparty, poběžíte vodou, budete se brodit bahnem a zdolávat náročné překážky. Síla, rychlost, zručnost, to jsou jen některé z vlastností, které v sobě budete muset rychle odhalit. Samotná pevná vůle a vytrvalost by nemusela na úspěšné absolvování závodu stačit.

Zrod v Americe

První závod seriálu Spartan Race se uskutečnil poměrně nedávno, v roce 2010 ve Spojených státech. Existují různé úrovně obtížnosti a délek - Sprint, Super a Beast. V Litovli se zatím můžete těšit na Sprint, nejméně náročnou variantu. Na Ultra Beast už budete muset vycestovat za hranice. Dvaačtyřicet a více kilometrů společně s náročnými překážkami trvá těm nejlepším kolem sedmi hodin.

Pro každého něco

Litovelského závodu se mohou zúčastnit všichni zdraví jedinci, jimž bylo alespoň 15 let. Po celé trase budou k dispozici pořadatelské služby připravené pomoci sportovcům v nesnázích. Pokud přežijete až do cíle, dostanete tričko, medaili a ti plnoletí také pohár osvěžujícího pěnivého moku.

Ale ani mladší patnácti let nemusejí uhánět domů s brekem. Pro ně je totiž připravený dětský závod ve dvou věkových kategoriích 4 - 8 let a 9 - 14. A organizátoři slibují, že se u nich v Litovli rozhodně nebude nudit ani ten, kdo přijel jen fandit nebo se na závody pouze podívat.

Více informací na stránkách www.spartan-race.cz.

kü, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Patička stránky: