TEST: Nike Distance Short 5“ ‒ propracovaná extravagance

5. října 2015 07:00 - Praha

Sezóna běžeckých šortek bude pomalu končit, takže je asi nejvyšší čas představit vám pravděpodobně poslední letošní model. A jak se říká ‒ to nejlepší nakonec. Bude to platit také pro výrobek značky Nike? Posuďte sami. Outsider to ale určitě nebude.

 

René Kujan, Profimedia.cz

Šortky jsou ze skupiny těch složitějších, tedy takzvaně „2 v 1". Jde o kraťasy doplněné všitými slipy. Vše v krásném a funkčním balení. Z dostupných modelů jsme zvolili poněkud extravagantní barevnou kombinaci. Ta ovšem nejen přiláká zvědavé pohledy, ale přispěje i k dobré viditelnosti a bezpečnosti běžce. Se svou trochou do mlýna přispěchá také reflexní logo firmy v dolní části levé nohavice.

Kraťasy a slipy jsou propojené podél elastického pasu. Ten navíc přidržuje na místě mírně elastická šňůrka s potiskem. Celý komplet je vyveden ze strečového polyesteru, pro nějž firma užívá označení Dri-FIT. Šortky nijak neomezují v pohybu a umožňují tak běžci soustředit se na výkon a ne na to, že by ho někde něco škrtilo či dřelo. Navíc jsou úplně lehoučké, váží jen 90 gramů.

Vzduch má kudy proudit

Vnější šortky jsou sešité ze dvou vodorovných pruhů cihlové a červenorůžové lehké funkční tkaniny. Pro lepší odvětrávání je ovšem tato kreace doplněna všitými pruhy meshové tkaniny mezi nohama i po obou bocích. To přispívá k vyššímu komfortu nošení a lepší cirkulaci vzduchu a odvětrávání potu. Společně se dvěma volně otevřenými bočními kapsami hodnotím tento systém velmi kladně. Kapsy jsou poměrně objemné, dobře střižené, takže z nich nevypadává ani volně ložený mobil, a hlavně jsou celé ze stejné síťované tkaniny jako ostatní meshové panely. Běžím si a kolem mých nohou proudí vzduch pěti různými kanály. To už je na komfortu znát.

Kapes jako u krtečka

Velmi pozitivně mě překvapila vybavenost kalhot. Boční kapsy zaregistrujete ihned, ale méně zkoumavému oku alespoň na začátku mohou zcela uniknout další dvě kapsy. Občas se vyrážím proběhnout jen nalehko s kapesníkem v kapse a jedním klíčem od kanceláře či od bytu. Kam ale s jediným klíčem, abych ho určitě neztratil? Distance Short má odpověď ‒ na levém boku vnitřních slipů najdete malou hlubokou kapsu, která přilne těsně na tělo a je jako stvořená pro takovéto potřeby. Nemá sice uzavíratelný vstup, je ale ušitá tak, že jsem o klíč nikdy ani v nejmenším nepocítil obavy.

Druhým velkým překvapením byla vnější kapsa na pravém boku, navíc uzavíratelná na takzvaný neviditelný zip. Všiml jsem si jí až při druhém výběhu! Mohla by to být i vhodná „bezpečnostní schránka" proti zlodějům, výrobce ale kapsu nejspíše primárně zamýšlel pro další důležité předměty, jež potřebujete mít po ruce a zároveň bezpečně uložené. Dokonce i redakční mobil S5 mini se mi do ní vešel. Sem můžete umístit třeba i vaše klíče, kdybyste o ně měli opravdu velký strach, nebo nějakou tu stokorunu na nákup běžeckého proviantu. O promočení bankovek se nemusíte strachovat ‒ kapsa je směrem k tělu podšita voděodolnou látkou.

Fajné a pěkné

Celkově se mnou Distance Short odběhly už asi 60 kilometrů ‒ a k plné spokojenosti. Jsou vzdušné a pohodlné a na tréninku do 30 kilometrů bylo vždy vše v naprostém pořádku. Jediná drobnost, která mne trochu rozladila, je skutečnost, že kraťasy po vyprání schnuly poněkud déle než třeba běžecká vesta. To je ale způsobeno zdvojením šortek a oproti vestě to tak zkrátka jinak zařídit nejde. Shrnuto a podtrženo bych mohl tyto šortky doporučit bez mrknutí oka každému, kdo pro své běhavé dolní končetiny potřebuje nějaké to pohodlné a zároveň velmi dobře vypadající roucho.

PLUSY
dobré zpracování a design
více než uspokojivý počet promyšlených kapes (4!)
vzdušnost, prodyšnost
nízká hmotnost
MÍNUSY
snad jen trochu delší doba schnutí oproti jednovrstvým modelům
CENA
kolem 900 korun
René Kujan, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce