Kompenzační cvičení. Zkuste, jestli máte na chobotnici

14. října 2015 07:46 - Praha
(Aktualizováno: 29. října 2020 13:57)

Kdo cvičí, posiluje, měl by také zařazovat do svého sportovního menu kompenzační cvičení. Proto po třech dílech nabírání síly, přichází na řadu odpočinková fáze, i když ne vždy lehká. Dnes se zaměříme na kotníky, kolena a kyčle, které nezbytně pro běh potřebujeme. Anebo to není pravda?

Sport.cz

"Každý běžec vychází z chodidel, protože ty ho nesou, proto je důležité se o ně také starat," říká trenérka Nikola Bartáková, která předvede, jak se o své údy starat, abychom mohli lépe předcházet zraněním.

Jak začít běhat? Rady pro nováčky a váhající střelce

Dnešní kompenzační cvičení
• Aktivace kotníků
• Lyžař na rozsah pohybu
• Dřep a spojení malíkových hran
• Kroužení, výkopy, kyvadlo
• Chobotnice

Připravte se na aktivování kotníků, fixaci kolena, dočkáte se také lyžaře, kde poznáte své rezervy. Možná ale sami sebe překvapíte. V prvním dílu jsme si ukázali dřepy jako silového krále, dnes ho tu máme opět, ale v obměněné verzi, kdy se zaměříme hlavně na kotníky. Dostane se i na „vaření" kolen.

Král cviků pro sílu nohou i tvar. Stačí 8 minut dvakrát týdně

Pro správný a pohodlný běžecký styl musí správně fungovat také kyčle. Ačkoliv se to nezdá, provézt chobotnici, nebude pro každého jednoduché. Pokud tato kompenzační cvičení budete do svého tréninkového procesu zařazovat pravidelně, nic nezkazíte, naopak! Deset minut po tréninku vám pomůže, chce to jen čas.

Běhání.Sport.cz děkuje Hit Fitness Flóra za poskytnutí prostorů pro natáčení.

Předchozí díly:
Král cviků pro sílu nohou i tvar. Stačí 8 minut dvakrát týdně
Buďte jako vzteklý pes, aby vás nedostala žena nebo smrt amerických fotbalistů!
Dejte si panáka aneb Skákání, posilování, výpady...


lik, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce