Rubriky:

Radíme

Kdo první vytiskne 3D sportovní botu pro běžného zákazníka?

12. prosince 2015 08:12 - Boston

Zdá se, že firma s velkým N ve znaku se snaží v použití 3D-technologií trumfnout firmu se třemi pruhy. Vývoj technologie zkrátka na nikoho nečeká a kdo dříve přijde, ten dříve také trojdimenzionálně tiskne. Souboj sportovních gigantů by mohl běžcům přinést nejnovější technologické výdobytky mnohem dříve a v lepší formě, než jsme všichni doufali.

newbalance.com

Po Adidasu začíná vířit 3D-vlny také New Balance. Zdá se, že sice nepřichází s novinkou úplně první, ale že by se jí mohlo podařit prvenství v uvedení na trh do běžného prodeje. S příchodem limitované edice zatím počítá už na duben příštího roku, kdy by obuv měla být představena v americkém Bostonu. Následně by zázračné běžecké kecky měly být k prodeji ve vybraných prodejnách NB po celém světě.

Pokud byste ale postrádali dostatečnou dávku trpělivosti, můžete už v lednu 2016 navštívit Consumer Electronics Show v Las Vegas. Na tomto jednom z největších odborných veletrhů zábavní elektroniky bude bota poprvé představena odborné veřejnosti.

ČTĚTE TAKÉ: 3D tiskárny budoucnosti vstupují do sportovního průmyslu

Stejně jako u konkurence má 3D-tisk zajistit kompletní výrobu mezipodešve. Tím prý výrobce vychází vstříc potřebám běžců na úrovni individuality. A podobně jako u konkurence půjde o tisk z elastomerového prášku, kdy v jeho souvislé vrstvě vymodelují konkrétní struktury laserové paprsky.

New Balance tak chce novým postupem přinést optimální balanci mezi flexibilitou, tuhostí, ale také hmotností a odolností. „Inovativní technikou trojdimenzionálního tisku otevíráme novou kapitolu individuálního přizpůsobování běžecké obuvi, což je jeden z dalších důležitých kroků stát se jednou z nejprogresivnějších sportovních značek světa," pochvaloval si prezident firmy Robert DeMartini.

kü, Sport.cz

Také toužíte po individualizované botě?


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce