Rubriky:

Radíme

TEST: Sportovní trenýrky Icebreaker Anatomica Boxers

20. dubna 2017 13:07 - Praha

Může se zdát, že je to jen nepodstatná maličkost, která vlastně není ani vidět. Ale kdo už chvíli běhá, narazil na problém jménem spodky. Ne všechny jsou vhodné a zdaleka ne všechny jsou pohodlné. Zvláště, když běžíte na delší vzdálenost. Tyhle trenky jsem řádně prověřil na trase Drážďany-Praha. Jsou k doporučení?

 

icebreaker.com

Hned na úvod si můžeme říci, že jsou. Až si je třeba také jednou ponesete z obchodu domů, zjistíte, že na jejich krabičce je úplně největší písmo věnováno citaci z New York Times: „Wool with sex appeal." K tomu se nemohu úplně sofistikovaně vyjádřit, jelikož ženy se našeho projektu neúčastnily. A Martinovi Pagáčovi, s nímž jsme se do onoho martýria pustili, jsem trenýrky raději neodhaloval.

Sebevražedná víkendová mise měla za úkol podpořit sportovce na vozíku

Jistou přitažlivost tomuto kousku textilie ale nemohu upřít. Směs vlny (83 %), nylonu a lycry je natolik pružná a anatomicky dobře tvarovaná, že spodky krásně přiléhají k tělu, aniž by vás někde škrtily. A příjemný „tač" je u vytrvalostních disciplín základ ‒ ten jim rozhodně také nechybí. Jak hlásí další citace z krabičky, tentokráte z magazínu Time, trenýrky jsou „jemné a prodyšné".

I onu prodyšnost jakožto běžci oceníte. Ne že by se váš pot trenýrkám úplně vyhýbal, ale jednou z dobrých vlastností vlny je, že i za mokra si zachovává hodně ze svých kvalit. A jak tvrdí poslední krabičková citace, „nikdy vám nebude moc teplo nebo moc zima". Označení „all season" nám dává jasně najevo, že jsou spodky použitelné jako čtyřsezónní.

Výrobce se ve střihu omezil pouze na nejnutnější švy a tyto vyvedl v pohodlné ploché úpravě. Pas tvoří tři centimetry široký gumový lem se jménem výrobce vyvedeným běloskvoucím písmem. Pokud by vám někdy při závodech spadly tepláky, v těchto trenkách zřejmě neutržíte ostudu ani tak.

PLUSY
příjemný materiál s vysokým podílem přírodních vláken
vysoká prodyšnost
tepelný komfort
vysoká odolnost proti zápachu
MÍNUSY
za dobu používání jsem žádné neodhalil
HMOTNOST
67 gramů
CENA
999 korun

Možná ale jako já oceníte úplně nejvíce jinou dobrou vlastnost vlny ‒ strašně neochotně zapáchá. Teď už se vám snad mohu svěřit, věřím, že to na mne nikomu neprozradíte: Na třídenní běžecké expedici jsem Anatomicu svléknul pouze jednou na noc. Jinak se mnou běžela věrně, neochvějně a nezapáchavě po celých 191 kilometrů. A kdybychom běželi ještě dál, věřím tomu, že v mojí společnosti ještě chvíli vydrží.

Zpočátku jsem měl trochu strach. Už kdysi dávno jsem na Islandu experimentoval s vlněnými spodkami, ale ukázalo se, že látka čistě vlněná z jemných vláken o tloušťce několika mikronů (tisícina milimetru) není schopna příliš dlouho vzdorovat neustálému tření vznikajícímu nevyhnutelně za běhu. Tady se ale mé obavy nepotvrdily. Připisuji to právě faktu, že nejde o čistou vlnu merino, ale vhodnou kombinaci s umělými vlákny, jež poskytnou potřebnou pevnost a odolnost.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
Icebreaker Mens Anatomica Boxers černé
René Kujan, Sport.cz

Jaké spodní prádlo používáte na běh?


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce