Živě

TEST: Boty Reebok Print Smooth Ultraknit – pohodlný agilní univerzál

9. května 2017 12:11 - Praha

Jeden z předních výrobců sportovního vybavení tentokrát vsadil na pohodlí a univerzálnost – navíc jako už několikrát předtím za rozumnou cenu. Volit můžete hned z pěti barevných kombinací a v botách se budete cítit dobře jak při běhu, tak i jiných sportovních aktivitách nebo i při běžném nošení. Jak si boty stojí při běhání, jsme otestovali dávkou nemilosrdných 133 kilometrů.

 

Reebok.com

Už na první pohled zaujme kompaktní design svršku a bohatě strukturovaná podrážka. Ta z velké části splývá s bílou mezipodešví, která se na většině dopadové plochy dere na povrch v podobě šestihranných špuntů s křížovým dělením a čtvercovou základnou. O samotné podešvi bychom vlastně mohli odůvodněně hovořit pouze na špičce a orámování zadní části. Tam ji tvoří velmi odolná černá guma sestavená do seřazených šiků malinkých obdélníčků.

6 kouzelných triků, jak vám boty vydrží (mnohem) déle

Kombinace přecházející mezipodešve s dodatky černé gumy na nejexponovanějších místech dává botě velmi dobrou trakci také při prudkých, náhlých změnách pohybu, a tudíž také zátěže podešve. Jednotlivé bílé segmenty jsou symetrické podle několika os a podrážka se tak může chovat v mnoha směrech v podstatě stejně dobře.

Esteticky je podrážka ve své horní části pěkně zarámována černým okrajem. Plynule na něj navazuje samotný svršek z progresivního a dnes tak moderního „knitu". Tento druh zpracování dnes používají na svých modelech snad všichni přední výrobci sportovní obuvi. Stále ještě jde o syntetickou textilii, která ovšem už není konvenčně tkaná (mnoho jednotlivých vláken propletených do nějakého druhu sítě), ale je vlastně pletená, tedy často vytvořena pouze z jediného vlákna. To přináší mnoho výhod: Výsledný produkt může být mnohem strukturovanější, lépe se přizpůsobuje noze konkrétního běžce, je mnohem odolnější a déle vydrží odolávat zátěži. Celou botu lze vyrobit s minimem švů, což dále přispívá ke komfortu i trvanlivosti obuvi.

Se strukturou svršku si Reebok skutečně pohrál. Na špičkách a po stranách nártů jsou síťované segmenty s velkými oky pro lepší ventilaci. Po stranách špičky najdeme stejnému účelu sloužící jakési „žábry". Totéž po stranách kotníků a kolem achilovek. Zbytek je jednolitý, špička zpevněná. Hezky působí i kombinace dvou barevných vláken – černého se základním v revoluční rudé barvě.

PLUSY
příjemný bezešvý svršek
zajímavě řešená podrážka s dobrou všesměrovou trakcí
vysoká míra komfortu
všestranná tréninková bota
antibakteriální vložka
MÍNUSY
chybí reflexní prvky
HMOTNOST
546 gramů (pár, pánská 42)
CENA
lze sehnat i hluboko pod 2 000 korun

Šev najdeme pouze v oblasti přechodu paty, kde pravděpodobně slouží ke stabilizaci příjemné středně tuhé zpevňující podkovy, kolem vyměkčení kotníků a kolem jazyka. Šestero průchodek pro tkaničky je vysekáno do základní látky knitu se zpevňující navářkou z průhledné gumy. Ploché tkanice se vhodně doplňují se štědře měkčeným jazykem. Pohodlí ještě umocňuje poměrně tlustá vložka, která za dobu testů neztratila nic ze své měkkosti. Vložka má nadto antibakteriální úpravu, takže by to u vás v botníku s trochou nadsázky stále mohlo docela příjemně vonět.

Co říci závěrem? Velice slušné poběhání za slušnou cenu. Bota dobře zvládá rychlé úseky i s potřebou prudkých změn pohybu i dlouhé vytrvalostní běhy, kde oceníte její komfort. Dobře drží na suchu a překvapivě také na mokrém podkladu. Jemně pruží a zároveň není příliš vysoká ani těžká. Známky opotřebování nesou jen nejnamáhanější dvě řady bílých „špuntů", jinak vypadá vše netknutě. Bota je určena na běh po zpevněných cestách, kde oceníte její dlouhodobý komfort. Nepříliš náročný terén zvládne také, ale tam se už budete muset smířit se značnou mírou zanášení podrážky hlínou. Print Smooth Ultraknit bude určitě patřit k těm botám, které nebudete mít potřebu zouvat ani po tréninku.

TESTOVALI JSME TAKÉ:
Boty Vivobarefoot Primus Trail SG ‒ správní parťáci do terénu 
Běžecké boty do zimy ostré jako břitva ‒ Saucony Razor ICE+ 
Boty Nike Air Zoom Structure 20 nebudete chtít vyzout 

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
Reebok Print Smooth ULTK BD4530
Reebok Print Smooth ULTK BD5586
René Kujan, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce