TEST: Běžecké šortky Compressport Run Short Multisport ‒ stimulace a regenerace

21. června 2017 12:30 - Praha

Renomovaná švýcarská firma přichází na běžecký trh s další novinkou – generací nových běžeckých šortek. Zkušený výrobce sportovního oblečení, zejména pro vytrvalostní sporty, je znám svou precizností ve zkoumání neprošlapaných cest konstrukce doplňků, které fungují.

 

compressport.com

Compressport je značkou, jejímiž celosvětovými ambasadory jsou hvězdy mnoha sportovních odvětví, od triatlonu až po lezení ve vysokohorských terénech. Z řady renomovaných hvězd můžeme jmenovat třeba triatlonisty Craiga Alexandra či Slovenku Kristinu Lapinovou, z českých běžců republikového šampiona v půlmaratonu Víta Pavlištu či účastníka Spartathlonu Radka Brunnera. Kromě profesionálů je ovšem také cíleno na širokou masu „hobíků," kteří mají rádi komfort a kvalitní materiál.

Šortky jsou určené především na běžecké disciplíny v náročném horském terénu, ale fungují i na delších silničních závodech. Díky propracovanému systému tkaní působí jednotlivé části šortek kompresí na různé partie svalových skupin. Kromě stlačení svalů dochází i k jejich ochraně, zvláště hrozí-li riziko křečí, přetížení a natržení. Při dlouhých bězích v těžkém horském terénu jsou tyto vlastnosti více než vítané. Díky stažení svalů a zúžení krevního řečiště dochází ke zrychlení krevního oběhu a tím je sval rychleji okysličován a zároveň i účinně detoxikován. Působení těchto vlastností šortek se projeví až za delší dobu, kterou strávíte v aktivním pohybu. Vyzkoušeli jsme delší běhy nad 20 kilometrů a při těchto distancích už byl patrný rozdíl.

PLUSY
výborná přilnavost a elasticita
protiskluzový potisk na stehnech
podpora regenerace
propracovaný střih a funkčnost jednotlivých partií
praktická kapsička
MÍNUSY
riziko natržení při neopatrném oblékání
„průhlednost" tkaniny v některých částech
VÁHA
110 gramů
CENA
2490 korun

Bylo by naivní si myslet, že i s využitím komprese těchto šortek budete po několikahodinových štrekách v těžkém horském terénu čerství jako rybičky. Nicméně vhodně situovaný tlak na namáhaných partiích umožní vašemu pohybovému aparátu vydržet déle a ve vyšší intenzitě bez zbytečně destruktivních následků pro svalová vlákna.

Střih do písmene V, černá barva a bílý silikonový potisk působí harmonicky a funkčně. Funkční je i uzavíratelná kapsička v zadní části šortek, do které se vejdou klíče či energetický gel. Dejte pozor při prvním oblékání, protože přílišná zbrklost může vést ke zbytečnému roztržení látky. Šortky je vhodné oblékat s citem a pozvolna. Vysoká míra elasticity vytváří pocit dynamiky, ruku v ruce s volností pohybu. Lehkost a vzdušnost materiálu propůjčuje dojem, že máte na sobě „druhou kůži." Stejně jako jsou kompresní podkolenky na lýtka ideální k dobré regeneraci, i tyto šortky stejné značky splňují svůj účel.

Nezapomínejte na pečlivý výběr a vyzkoušení, každá velikost má jiné parametry a hodí se na jiný tvar stehen. Šortky se dají vyprat ve vlažné vodě bez avivážních prostředků na 30 stupňů.

TESTOVALI JSME TAKÉ:
Navlékněte trailové šortky Kalenji ‒ a nepotřebujete nic víc 
Nike Distance Short 5" ‒ propracovaná extravagance 
Běžecké šortky Icebreaker Cool-Lite Strike 5 Inch Shorts ‒ radost poběhat

Josef Rendl, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce