Rubriky:

Radíme

Živě

Renesance bosé nohy: Náhradní nalepovací chodidlo?

25. června 2017 08:08 - Praha

Budeme všichni běhat ve stylu královny Koloběžky I. ‒ obutí neobutí? Se zajímavým nápadem přichází jeden z italských start-upů, který si říká NakeFit. Holou nohu vyzbrojuje něčím, co ji má dostatečně chránit a zároveň poskytovat dostatek volnosti ve všech směrech. Ujme se novinka ve světě běhu? Co na to řeknou Indiáni? A co teprve Tomáš Zahálka?

 

Profimedia.cz

Výrobek byste klidně mohli označit jako „částečné nalepovací ponožky". Nebo také samolepící podrážka či lepící vložka bez boty. Tak nějak to totiž vypadá. Základní idea vychází z předpokladu, že lidé rádi chodí a běhají naboso a určitě by tak činili mnohem více a mnohem častěji, kdyby bylo možné eliminovat riziko zranění. A hle, voilà: ochrana chodidel bez nutnosti si něco nazouvat!

Porovnání běžecké dynamiky: Běhat naboso je dobré, běhací pás jen odráží techniku

„Hypoalergenní nalepovací chrániče, s nimiž můžete jít a běžet, kamkoli budete chtít!" hlásá reklama. A jak to funguje? V podstatě v balení naleznete obrovskou náplast ve tvaru chodidla ve třech volitelných barevných provedeních. Po strhnutí ochranné fólie nalepíte na chodidlo ‒ a užíváte si netušené svobody. Výrobce dodává, že produkt vykazuje vysokou odolnost, lze jej prý tudíž používat jak na zpevněných cestách, tak přímo v terénu či na písku. Samozřejmostí je prý také vodostálost, takže ani u moře byste neměli přijít zkrátka.

Standardní balení bude obsahovat deset párů takových nalepovacích podrážek a v prodeji by měly být už toto léto. Na stránkách Kickstarteru, kde měl tento výrobní projekt cílovou částku 20 000 eur, se už vybral více než desetinásobek této sumy. Zájem je tedy nevídaný. Předobjednávku zboží provedlo už více než čtyři a půl tisíce lidí. Za jedno standardní balení v počáteční fázi zaplatíte minimálně 30 eur.

Co už výrobce nijak zvlášť nezdůrazňuje je fakt, že se jedná o spotřební zboží na jedno použití. Otázkou tak zůstává, zda po sobě nezanecháme jen hromadu zbytečného odpadu, když si už po pár dnech tréninku můžeme takovou ochrannou vrstvu vytvořit přímo na svých chodidlech ‒ navíc zdarma a ekologicky.

kü, Sport.cz

Pořídili byste si takovéto náplasti?


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce