Hra o trůny má svou sportovní variantu. Podívejte se!

29. září 2017 07:59 - Pelješac

Chorvatsko je Čechy velice oblíbená destinace ‒ a není se čemu divit. Oblíbili si jej i američtí a britští filmaři pracující na velmi úspěšném seriálu Hra o trůny. Poloostrov Pelješac nedávno nabídl už 10. ročník drsného maratónu v impozantních kulisách. Podívejte se, jak se běhá jeden z nejkrásnějších a nejnáročnějších závodů světa!

Reuters

„Atmosféra, lidi, okolí, organizace, všechno je prostě excelentní," rozplýval se v cíli závodu Antoni Puig Izquierdo ze Španělska a zapřísahal se, že sem se určitě chce vrátit. A poklonu závodu vystřihla i vítězka ženské kategorie Kata Lovasová z Maďarska: „Příroda poloostrova Pelješac je skutečně nádherná, máte velké štěstí, že můžete žít v tak nádherné zemi!"

Hvězda Hry o trůny našla ve sportu novou vášeň. Měl by to zkusit každý, říká

Závodu v jižním Chorvatsku se účastnili běžkyně a běžci z více než dvaceti zemí světa. Trasa maratonu z velké části kopíruje obranné valy a zdi kolem pobřežního města Ston pocházející ze 14. a 15. století. Opevnění bylo zbudováno především jako ochrana solných pánví, z nichž se získávala mořská sůl již za dob starých Římanů.

Opevnění je považováno za druhé největší na světě, hned po Velké čínské zdi. Právě městečko Ston, jeho obranné valy a pár dalších míst v jižním Chorvatsku si vybrali filmaři také pro dramatické záběry seriálu Game of Thrones. Není divu, že se zdejší maraton řadí mezi ty nejkrásnější a nejnáročnější. O tom ostatně své vypovídají i vítězné časy. Traťový rekord, který svým letošním výkonem přenastavil právě Španěl Izquierdo má hodnotu 3 hodiny, 21 minut a 2 vteřiny, dokládá náročnost závodu. První žena Maďarka Lovasová zdolala trať za 4 hodiny, 46 minut a 50 vteřin.

kü, Sport.cz

Jeli byste také na nějaký závod hlavně kvůli kulisám z oblíbeného filmu?


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce