TEST: Běžecká mikina Reebok Reflective Speedwick Quarter Zip ‒ bezpečně a stylově

26. dubna 2018 12:11 - Praha

Teploty tomu až tak úplně nenapovídají, ale ještě stále tu máme „pouze“ jaro. A ještě stále lze očekávat i teploty pod 20° C. Minimálně tedy alespoň při brzce ranních či večerních výbězích. A právě pro takové příležitosti by se vám mohla hodit nová stylová mikina, s níž ale neurazíte ani při jiných příležitostech, než jsou ty běžecké.

 

archiv autora, Sport.cz

Nová běžecká mikina od Reeboku zaujme hned na první dotyk. Zřejmě se stejně jako já začnete ptát, zda už i tento producent začal do svých výrobků přidávat přírodní vlákna, jak je látka jemná a hebká. Omyl! Opět polyester s trochou elastanu spíchnutý ve Vietnamu. Zřejmě jim tam na polyesterníkových plantážích roste nějaký jemnější stejně jako novozélandským ovcím roste jemnější merino.

Smrdí, nesmrdí – pohled do běžcovy pračky

Látka je barevně hozená do esteticky příjemného bílo-světle šedivého melíru. I za tmy je tak viditelnější než většina jiných barev. K vyšší pasivní bezpečnosti přispěje také na zádech umístěný zhruba patnácticentimetrový vertikální reflexní pásek. Za svého druhu samozřejmost lze u syntetických látek pokládat rychlý transport potu (zde technologie Speedwick).

Mikina má krátký stojací límeček a už v názvu avizovaný tříčtvrteční zip ‒ jednak pro snazší převlékání přes hlavu, jednak jako možnost doplňkové termoregulace. Už jistou samozřejmostí je u zipu značka kvality YKK, spodní léga s přehnutím pod bradou proti škrábání a reflexní proužek podél levé strany zipu. Rukávy jsou raglánového střihu a jsou prodloužené. Na koncích mají našité průvlaky pro palce, takže v případech, kdy je vám zima na ruce, je díky rukávům můžete do značné míry ochránit.

PLUSY
jemná látka, příjemné nošení
prostornější kapsa vzadu uprostřed
prodloužené rukávy s oky na palce
reflexní prvek vpředu i vzadu
hezký design
světlá barva také zvyšuje viditelnost za tmy
MÍNUSY
světlá barva je naopak náročnější na údržbu
HMOTNOST
295 gramů
CENA
1749 korun

Běžce určitě potěší i zadní kapsa umístěná vycentrovaně do oblasti kříže. Velikostně se do ní určitě vejde i objemnější telefon nebo klíče i s balíčkem kapesníků. Kapsa je uzavíratelná na černý spirálový zip rovněž od výrobce YKK.

Nekomplikovanou a designově pěkně zvládnutou mikinu můžete s sebou vzít bez problémů i do společnosti. Může tak vytvořit další část vašeho pracovně-běžeckého šatníku, kdy nemusíte úplně řešit, co už vypadá moc sportovně a co ještě ne.

René Kujan, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce