Norská biatlonová stálice ukončila kariéru

Oslo/Praha

Po 14 sezonách ukončil ve 33 letech kariéru norský biatlonista Henrik L´Abée-Lund. Stalo se tak poté, co pro příští ročník nebyl zařazen do reprezentačního výběru.

Norský biatlonista Henrik L´Abée-Lund ukončil sportovní kariéru.

Během kariéry vyhrál L´Abée-Lund jediný závod Světového poháru, ale stálo to za to. Před rokem na Holmenkollenu neudělal na střelnici ani jednu chybu a vyhrál sprint poté, co o šest sekund porazil svého krajana a suveréna uplynulé sezony Johannese Thingnese Bö.

Dalším z vrcholů jeho kariéry byl rok 2013, kdy při světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě se svými krajany Olem Einarem Björndalenem, Tarjeiem Bö a Emilem Hegle Svendsenem triumfovali ve štafetě.

Otec dvou dcer získal na univerzitě v Lillehammeru bakalářský titul v oboru ekonomika a magisterský titul v oboru business development. Právě v těchto oblastech chce není hledat své uplatnění, píše server biatlonmag.