Norská biatlonová stálice ukončila kariéru

13. května 2019 13:32 - Oslo/Praha

Po 14 sezonách ukončil ve 33 letech kariéru norský biatlonista Henrik L´Abée-Lund. Stalo se tak poté, co pro příští ročník nebyl zařazen do reprezentačního výběru.

 

Twitter

Během kariéry vyhrál L´Abée-Lund jediný závod Světového poháru, ale stálo to za to. Před rokem na Holmenkollenu neudělal na střelnici ani jednu chybu a vyhrál sprint poté, co o šest sekund porazil svého krajana a suveréna uplynulé sezony Johannese Thingnese Bö.

Dalším z vrcholů jeho kariéry byl rok 2013, kdy při světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě se svými krajany Olem Einarem Björndalenem, Tarjeiem Bö a Emilem Hegle Svendsenem triumfovali ve štafetě.

Otec dvou dcer získal na univerzitě v Lillehammeru bakalářský titul v oboru ekonomika a magisterský titul v oboru business development. Právě v těchto oblastech chce není hledat své uplatnění, píše server biatlonmag.

mm, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.