Absolutní triumf norského krále. Z českého tria bral body ze stíhačky jen Krčmář

Norský biatlonista Johanes Thingnes Boe nenašel v rakouském Hochfilzenu přemožitele ani při stíhacím závodě Světového poháru, když byl skvělý na lyžích a do terče poslal všech dvacet ran. Jasně tak ukázal, kdo kraluje seriálu. Z českého tria na startu se mezi bodující čtyřicítku vešel pouze Michal Krčmář, jenž byl v cíli 29. a zlepšil se tak o jedenáct míst.

Norský biatlonista Johanes Thingnes Boe oslavuje triumf ve stíhačce v Hochfilzenu.

Z reprezentantů měl nejlepší výchozí pozici Jakub Štvrtecký, jenže hned při úvodní střelecké položce dvakrát chyboval, takže si musel přidat 300 metrů navíc a propadl na 44. místo. Ještě o pět příček níže klesl Ondřej Moravec, který také dvakrát minul. Naopak Michal Krčmář, jenž vyrážel na trati jako čtyřicátý, zvládl ležku čistě a posunul se do třetí desítky. „Na lyžích jsem se necítil slabě, jelo mi to, ale chtělo to ještě o kousek lépe odstřílet. Možná jsem se trochu vypráskal ze sil na trati, ale to jde na vrub špatnému výsledku z pátečního sprintu," mínil český reprezentant.

V čele se bezpečně držel vítěz sprintu Johanes Boe s půlminutovým náskokem před svým starším bratrem Tarjeiem. Krčmář po druhé ležce musel absolvovat jedno trestné kolo a na trať se vrátil až na 35. pozici s více než dvouminutovou ztrátou na vedoucího Nora. Štvrtecký zkusil pálit na druhé položce dost rychle, jenže znovu dvakrát minul a mohl tak zapomenout na bodový zisk.

Špička stíhačky těžila z bezchybné střelby. Náskok lídra Světového poháru, jenž nezaváhal ani při dalších položkách, vyšplhal na téměř minutu, když jeho sourozenec Tarjei na stojce chyboval. O další místa na stupních vítězů nakonec bojoval ruský tandem Jelisejev, Loginov s Italem Hoferem.

Krčmář také po třetí střelbě musel na trestné kolo, podobně na tom byli oba jeho krajané. Moravce nakonec dělilo sedm vteřin od bodového zisku. „Pro mě to byla dřina, trať byla takové uklouzané mejdlo a po nepovedené první položce mě to cuklo, takže jsem jel vzadu víceméně osamocen," uvažoval.

Krčmářovi čistá stojka na závěr dala šanci porvat se o trochu lepší výsledek. Nakonec to pro něj bylo 29. místo a výraznější skok ve stíhačce zaznamenal jen dva Francouzi. Jacquelin se s číslem 18 vytáhl až k bronzu, Claude z 23. místa na osmé. Pro stupně vítězů ale bylo nutné mít bezchybnou střelbu.