Rubriky:

Biatlon

Česko štafetu biatlonistek přeházelo, jedna z opor stále chybí

17. ledna 2020 12:18 - Ruhpolding

Po středečním sprinterském nezdaru většiny Češek jde reprezentační sestava dnes při SP v Ruhpoldingu do dalšího závodu - štafety. Čeští trenéři se rozhodli zcela přeházet pořadí závodnic, stále chybí Eva Kristejn Puskarčíková. Start je ve 14:30, vysílá ČT Sport, online přináší Sport.cz.

 

Český biatlon, ČTK

Na první úsek vyrazí ve sprintu nejlepší (15.) Lucie Charvátová, na druhý Markéta Davidová, na třetí Tereza Voborníková a na poslední Jessica Jislová.

„Jess se tady nedařilo běžecky, přijížděla na střelnici ve vysokých tepech. Mohla by se v úvodu uhnat. Lucka první úsek zvládne," řekl pro web biatlon.cz asistent trenéra žen Jiří Holubec. Devatenáctiletá Voborníková zažije ve štafetovém závodě SP premiéru.

Marná snaha, čeští biatlonisté ve sprintu vyhořeli. Slaví Fourcade

V Östersundu při prvním podniku sezony Češky po střeleckém výpadku Charvátové na druhém úseku skončily osmé, v dalším závodě v Hochfilzenu si o dvě pozice polepšily. V novém roce v Oberhofu ale propadly na desátou příčku, při střelbě vedle Charvátové neuspěla zejména Davidová, která vyrazila na třetí úsek. Bezchybná tam byla v první části Jislová i finišující Kristejn Puskarčíková.

Tři šance! Čeští biatlonisté zůstali těsně pod stupni. Ani mladíkova superstřelba nepomohla

Jednu z opor týmu Kristejn Puskarčíkovou na jihu Německa trápilo nachlazení, občas sice v Ruhpoldingu vyrazila na lyže, ale nakonec ani do štafety nenastoupí.

V závěrečné nedělní stíhačce z Češek v Ruhpoldingu nastoupí jen Charvátová, další se při sprintu mezi 60 postupujících nevešly.

SP v biatlonu v Ruhpolingu:
14:30 štafeta žen na 4x6 km
vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon