Rubriky:

Biatlon

MS v biatlonu 2020: Senzační start! Dvě medaile zatím musejí stačit. Jaký mají závodníci další program?

29. ledna 2020 14:21
(Aktualizováno: 19. února 2020 15:59)

Mistrovství světa v biatlonu se v roce 2020 koná v italské Anterselvě. A pro české barvy začal šampionát fantasticky: hned v úvodní smíšené štafetě vybojovalo kvarteto Eva Kristejn Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář bronzové medaile a stejný cenný kov získala o den později ve sprintu i Lucie Charvátová. V individuálním závodu žen Markéta Davidová obsadila osmé místo a Eva Kristejn Puskarčíková byla desátá.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Mistrovství v biatlonu se koná v jihotyrolském lyžařském středisku Anterselva (německy Antholz) na stadionu Südtirol Arena od 13. do 23. února 2020. MS odstartovalo ve výšce okolo 1600 metrů smíšenou štafetou a vyvrcholí závody s hromadným startem. V roce 2021 se bude mistrovství konat ve slovinském městě Pokljuka.

Program

Na mistrovství světa v biatlonu se odjedou následující závody:

 

Další česká senzace na MS! Charvátová si v životním závodě dojela pro medaili

Vstupenky

Vstupenky na stání seženete za 34 až 39 euro, tedy v přepočtu za 860 až 1000 korun. Cena se liší dle závodu, na který se rozhodnete jít podívat. Všechny ceny vstupenek najdete zde.

Medailová paráda! Mix českých biatlonistů po úžasné střelbě utrhl bronz

Češi

Do české reprezentace byli nominováni Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, pátou členkou týmu byla vybrána juniorka Tereza Vinklárková.

Medaile už zdobí pokoj žen, bronzové oslavy ale musely odložit. Proč by Hamza jel už domů?

Před startem šampionátu v Anterselvě měla česká biatlonová reprezentace historickou bilanci 5 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových medailí. Na posledním mistrovství světa Češi neměli štěstí a nezískali ani jeden cenný kov. Světovou biatlonovou velmocí je Norsko, Česko je v celkovém pořadí dvanácté.

Bomba výsledek, jásal pilíř mixu Moravec. Medailově už předčil i Koukalovou

mim, Sport.cz