Rubriky:

Biatlon

Biatlonová hvězda se pustila do kritiky: Každý musel vidět, kde je problém

24. února 2020 12:48 - Anterselva/Bratislava

V nedělním závodu s hromadným startem na světovém šampionátu v Anterselvě zastřílela nejlépe ze všech startujících, přesto se výraznějšího individuálního úspěchu znovu nedočkala. Slovenská biatlonová hvězda Paulína Fialková byla z patnáctého místa v posledním vystoupení na MS pořádně rozladěná. A nešetřila kritikou do řad reprezentačního týmu.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

Sedmá žena průběžného pořadí Světového poháru minula na střelnici z dvaceti pokusů jen jediný terč. Přestože patří k výborným běžkyním v neděli ji předbíhala jedna závodnice za druhou a na 12,5 km dlouhé trati dosáhla až 25. běžeckého času z třicítky startujících. Podle 27leté rodačky z Brezna byl příčinou i výkon servismanů.

„Dnes velká kritika servisního týmu. V každém kole mě předbíhalo pět šest závodnic a nic jsem s tím nemohla dělat. Kdo sledoval závod, musel vidět, kde byl problém," svěřila se po závodě v interview pro RTVS, z něhož cituje slovenský server Nový čas.

Röiselandová je biatlonovou královnou. Triumfem v masáku proměnila i sedmý start v medaili

Do cíle finišovala se ztrátou 1:35,9 minuty za vítěznou Norkou Marte Räiselandovou. „Pokaždé se musí něco pokazit," neskrývala Fialková rozčarování, která již ve Světovém poháru osmkrát vystoupila na stupně vítězů. „Je mi z toho až do pláče."

Paulína Fialková na střelnici.

Matthias Schrader, ČTK/AP

Člen servisního týmu sester Fialkových Juraj Valenta dnes s odstupem času přiznal chybu: "Špatně jsme to vyhodnotili, při přípravě lyží jsme se dopustili chyby. Voskování i lyže byly dobré, ale udělali jsme tam i něco navíc, co už tam být nemělo. Až příliš jsme chtěli a překombinovali jsme to."

Smutný byl i běžecký a kondiční trenér obou slovenských biatlonových sester a bývalý běžec na lyžích Martin Bajčičák: "Vzali lyže více do zimy a déšť udělal své. Paulína neměla lyže v takovém stavu, aby s nimi dosáhla na medaili. Bohužel, v neděli se to mohlo podařit."

mm, Sport.cz

ČT sport Kontiolahti - stíhačka mužů na 12,5 km dnes 13:20
20201205T13:20:00+0100
Kontiolahti - stíhačka mužů na 12,5 km
Kontiolahti - stíhačka mužů na 12,5 km
Kontiolahti - stíhačka mužů na 12,5 km
ČT sport Kontiolahti - štafeta žen 4x6 km dnes 15:15
20201205T15:15:00+0100
Kontiolahti - štafeta žen 4x6 km
Kontiolahti - štafeta žen 4x6 km
Kontiolahti - štafeta žen 4x6 km

Časová osa: Biatlon

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.