Živě

Dračev odstoupil z čela ruského biatlonového svazu

10. července 2020 15:35 - Praha

Ruský biatlon sužovaný dopingovou minulostí i vysokými dluhy bude mít po dvou letech opět nového předsedu. Vladimir Dračev dnes rezignoval a vyslyšel tak výzvy svých kritiků. Odchod z funkce vysvětlil čtyřiapadesátiletý bývalý mistr světa nedostatkem času kvůli své práci ve Státní dumě.

 

Profimedia.cz

„Další břemeno v dumě mi nedává možnost soustředit se na práci v biatlonovém svazu,“ řekl dnes Dračev v Moskvě. Jeho nástupce by měl být zvolen na sobotní konferenci, přičemž jediným kandidátem zůstal jiný někdejší šampion a medailista z olympijských her Viktor Majgurov.

Dračev stál v čele svazu od května 2018. Po skandálu se státem řízeným dopingem nedokázal obnovit status řádného člena v mezinárodní unii IBU a za jeho předsednictví svazu vznikly dluhy více než 12 milionů korun. V dubnu jej k rezignaci kvůli nedodržení slibů a neřešení problémů vyzvalo několik desítek sportovců a trenérů.

Ženská krutovláda? Roky nechci o biatlonu slyšet, tvrdí matador

ČTK

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.