Živě

Pekelná dřina, zvěřina a tatarák nejen pro biatlonisty

10. července 2020 18:05 - Velké Karlovice

Páteční záblesk léta s vedrem je v sobotu při velké dřině už trápit nebude. Domácí biatlonová esa poměří síly s elitními lyžaři v kopcích ve Velkých Karlovicích a okolí. Zopakuje domácí ogar Jakub Štvrtecký loňský úspěch, když za sebou nechal všechny laufaře?

 

biatlon.cz

V sobotu od půl čtvrté je čekají tři desítky kilometrů ze Vsetína do Velkých Karlovic. Po závodě je tam podle pořadatelů připravena uvítací párty se zvěřinovým guláškem, tatarákem, jehněčím na grilu a muzikou. V neděli přijde na řadu další závodní pochoutka v rámci seriálu na kolečkách Efisan Skiroll Classics - náročné stoupání na Kohútku, jedenáct kilometrů se startem v Karolince a převýšením 425 metrů.

Zatímco bývalá kolegyně biatlonistů Gabriela Koukalová si dávno po kariéře libuje, že konečně - ale asi jen na chvíli - udeřilo léto a vystavila zadek v plavkách na fotografii na sítích, nynější závodníky čekají po nedávném Ještědu další přípravná muka. Předpověď počasí naznačuje, že se vše odehraje v úplně jiných podmínkách, než jaké nabízel žhavý pátek.

https://www.facebook.com/GabrielaKoukalova/posts/2632537026985080

Start podle organizátorů již potvrdili laufaři Jiří Pliska, Václav Sedláček či Kateřina Smutná, ale i další biatlonisté Ondřej Moravec a Michal Krčmář.

vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.