Rubriky:

Biatlon

Krutá rána pro elitní českou biatlonistku! Nezbývá než utřít slzu a dát nohy na stůl

10. srpna 2020 10:30 - Praha

Ani se nestačila pořádně rozjet do přípravy na sezonu. Epizodka, na kterou česká biatlonová reprezentantka Eva Kristejn Puskarčíková už takřka zapomněla, se po pár týdnech zle projevila a nemůže nad ní jen mávnout rukou. Onemocněla boreliózou a první zahraniční soustředění týmu pro ni předčasně skončilo.

 

Petr Slavík/ Český biatlon

Přijela, viděla, odjela. Plánované kilometry na ledovci ve výšinách nad Ramsau nenajede. Právě tam se teď usídlila česká reprezentace při prvním zahraničním tréninkovém výjezdu v koronavirové době.

„Když zhruba po měsíci zjistíte, že onehdá to malé klíště vám tu zanechalo nedar v podobě boreliózy, nezbývá než to přijmout, utřít slzu, lehnout si, dát nohy na stůl a přijmout dar od doktora ve formě antibiotik," posteskla si na instagramu.

Jedna z nejvýraznějších členek ženského týmu tedy bude v přípravě absentovat. Při normálním průběhu by mohla léčba trvat dva týdny.

Nakažena i bývalá biatlonová hvězda. Připojila rázný vzkaz a ukázala, jak se baví v posteli

Základními příznaky nemoci jsou horečka, únava a bolest hlavy. Borelióza ovšem může přinést komplikace a připomínat se i po měsících.

Z biatlonistů před pár měsíci zbortila vývoj kariéry Tomáši Krupčíkovi, z jiných českých sportovců s ní nedávno bojoval třeba střelec David Kostelecký.

Biatlon chystá krizový scénář. Co s Novým Městem?

„Jsem vděčná za vše, co život přináší, ale potěšena moc nejsem," přiznala devětadvacetiletá závodnice.

Onemocněl i kajakář Dostál
Nepříjemnost zvaná borelióza potkala i úspěšného kajakáře Josefa Dostála, který už před zjištěním choroby ukončil sezonu. "Pohoda po sezoně skončila hned, jak začala. Hned po prvním výletu na kole jsem zjistil, že jsem dostal boreliózu od klíštěte. Takže teď hezky bez sportu, sluníčka a s antibiotiky," posteskl si na facebooku úřadující vicemistr světa na olympijské distanci 1000 metrů.
Klíště měl před měsícem. "Takže už je dost možné, že to ovlivnilo moje výkony na MČR," poznamenal. Na republikovém šampionátu v Račicích na přelomu července a srpna získal Dostál čtyři zlaté medaile, ale na deblu s Radkem Šloufem nestačili na dvojici Jakub Špicar, Daniel Havel.
Už před republikovým šampionátem plánoval, že to pro něj budou poslední závody v sezoně poznamenané koronavirem. Plánovaných akcí, které by měly být na podzim, se nezúčastní. Upřednostní přípravu na OH 2021.
vap, Sport.cz

ČT sport Kontiolahti - štafeta žen 4x6 km konec
20201205T15:15:00+0100
Kontiolahti - štafeta žen 4x6 km
Kontiolahti - štafeta žen 4x6 km
Kontiolahti - štafeta žen 4x6 km
ČT sport Kontiolahti - stíhačka mužů na 12,5 km konec
20201205T13:20:00+0100
Kontiolahti - stíhačka mužů na 12,5 km
Kontiolahti - stíhačka mužů na 12,5 km
Kontiolahti - stíhačka mužů na 12,5 km
ČT sport Kontiolahti - štafeta mužů 4x7,5 km zítra 12:45
20201206T12:45:00+0100
Kontiolahti - štafeta mužů 4x7,5 km
Kontiolahti - štafeta mužů 4x7,5 km
Kontiolahti - štafeta mužů 4x7,5 km
ČT sport Kontiolahti - stíhačka žen na 10 km zítra 15:15
20201206T15:15:00+0100
Kontiolahti - stíhačka žen na 10 km
Kontiolahti - stíhačka žen na 10 km
Kontiolahti - stíhačka žen na 10 km

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.