Rubriky:

Biatlon

Už nechci nic skrývat! Biatlonová šampionka přišla s odhalením

10. září 2020 22:19 - Calgary

Odhalení je na světě! Biatlonistka, která dosáhla i na titul mistryně světa, už nechce nic skrývat. V závodní pauze učinila Kanaďanka Megan Bankesová coming out. „Tady to je: Jsem homosexuálně zaměřená,“ píše juniorská šampionka z roku 2017 na instagramu.

 

@ instagram Megan Bankes

Třiadvacetiletá rodačka z Calgary umístila na sítě nezvykle dlouhý a hlavně otevřený text. „Po nějaký čas jsem skrývala část sebe sama. Už ale nechci dál plýtvat fyzickou a emocionální energii, abych skrývala něco, na co jsem hrdá," nastiňuje závodnice, která si nejzářivější úspěch v podobně juniorského titulu připsala ve slovenském Osrblie. Medaili brala i na mládežnickém ME 2017 v Novém Městě. V kategorii dospělých na větší úspěch zatím čeká.

Na instagramu teď vysvětluje, proč veřejně prezentuje tak osobní záležitost. „Proč jsem se rozhodla oznámit, že jsem homosexuál? Proč je to tak zásadní věc? Proč dělat coming out na sociálních sítích? Protože je podle mě důležité, aby se o této problematice mluvilo ve sportu, umění, politice a dalších oblastech," pokračuje.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

Hey Folks, For a while I have been hiding a part of who I am, and I no longer want to use that physical and emotional energy to conceal something that I am proud of. So here goes: I’m gay. So why am I choosing to announce that I’m gay? What’s the big deal? Why come out on social media? Because I think representation across the board in sports, arts, politics, and every other area matters. I know that we don’t live in a society that both accepts and celebrates all marginalized communities… yet. My hope is that through continuing to acknowledge diversity as a benefit and not a detriment, everyone can choose to live as themselves, be treated with kindness, and recognize that every individual can make an impact. l have big dreams as a biathlete, and would like to do everything I can to be able to train and compete at my best. A necessary part of that is taking care of myself and living as authentically as possible. I don’t like to take up space, but I want to use the privilege that I have as a high performance athlete, development coach, and role model to do my part to show younger athletes that they can be whomever they are, or want to be, without discrimination. I owe a lot to all the folks (in particular the high performance athletes) that have come out before me, and I think it is important to recognize that they have all broken down some barriers and started conversations. Without these leaders, my decision to come out publicly and my journey thus far would have undoubtedly been more challenging. Finally, I would like to recognize all of the support I have received as I have started to invite people in to who I truly am. I have been given so much kindness and encouragement from my friends, family, teammates and staff within my community. It has really meant a lot to me to know that I am loved for who I am, so thank you folks! Photos: @davehollandpics & @emdickson23 #stillmegan #justmoremegan #calgarypride #lgbtqia2splus 🏳️‍🌈

Příspěvek sdílený Megan Bankes (@megan.bankes),Zář 6, 2020 v 11:39 PDT

Bývalá biatlonová šampionka znovu závodila. Lehce porazila všechny soupeřky

Podle ní nežijeme ve společnosti, která akceptuje a oslavuje všechny menšiny... „Zatím. Přála bych si, aby si každý mohl vybrat, jak chce žít, v čemž může pomoct pokračující zdůrazňování různorodosti jako benefitu, a ne jako újmy."

Letní biatlonové tituly ve stíhačce získali Krčmář a Charvátová

Coming out je podle ní důležitý i pro její sportovní kariéru a dostatečné uvolnění před jejím pokračováním. „Jako biatlonistka mám velké sny a chtěla bych udělat všechno pro to, abych mohla trénovat a závodit naplno."

Inspirují ji příklady dalších sportovců, kteří k podobnému odhalení přikročili taktéž. „Bez těchto vůdců by mé rozhodnutí vyjít veřejně a moje dosavadní cesta byly nepochybně náročnější," tvrdí a sama chce být vzorem.

Potvrzeno! Bývalá biatlonistka Koukalová se rozvádí

„Nerada zabírám místo, ale chci využít privilegium, které mám jako vysoce výkonný sportovec, trenér rozvoje a vzor, abych svou prací ukázal mladým sportovcům, že mohou být kýmkoli, nebo chtějí být bez diskriminace."

Odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Podporu Kanaďance vyslovila Anais Bescondová, Susan Dunkleeová či Simon Eder.

Vykulené oči a žádné bikiny. Biatlonová kráska překvapila

vap, Sport.cz

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.