Šokujícím rozhodnutím překvapila biatlonový svět. Proč začne Světový pohár bez ní?

30. října 2020 21:53 - Stockholm/Praha

Ve světě zimních sportů vzbudilo její rozhodnutí velké pozdvižení. Švédka Stina Nilssonová se coby olympijská šampionka a celkově pětinásobná medailistka ze zimních her v klasickém lyžování rozhodla na konci minulé zimy přestoupit k biatlonu. Prakticky ihned začala koketovat ve své nové sportovní disciplíně i s reprezentačním áčkem. Teď je ale jasné, že na premiéru na elitní scéně si bude muset počkat. Úvodní podnik SP ve finském Kontiolahti se pojede na konci listopadu bez ní.

 

Instagram Stiny Nilssonové

„Její premiéra v Kontiolahti není reálná," přiznal v rozhovoru pro list Dagens Nyheter kouč švédského národního týmu Johannes Lukas. „Není pro ni nejlepší hned naskakovat do Světového poháru. To v této sezoně není prioritou," doplnil trenér s tím, že Nilssonová má za sebou teprve šest měsíců biatlonového tréninku.

Je podle něj potřeba, aby si v novém sportu nejprve zvykla na závodní rutinu, která se nedá v tréninku navodit.

Nilssonová se připravuje s reprezentací na předsezonním kempu v Idre, kde také v polovině listopadu proběhnou první testovací závody na národní úrovni. A právě na nich bude Nilssonová sbírat první závodní zkušenosti v biatlonu.

Závodnice s rozhodnutím trenérů souhlasí. „Jasně, že nemůžu skočit rovnou do Světového poháru. Nevěděla bych vůbec jak na to. To by fakt nebylo ani možné. Ne, ne, ne," smála se 27letá závodnice.

„Sotva vím, jak zacházet se zbraní, vždy jen doufám, abych netrefila cizí terč," pokračovala v odlehčeném duchu.

Olympijská vítězka Nilssonová opustí běh na lyžích a přejde k biatlonu

V běžeckém lyžování bývala zvyklá na velké úspěchy, ale toužila po nové motivaci. Nyní však začíná téměř od nuly a cítí, že ji v novém odvětví čeká ještě pořádná dřina, aby se mohla měřit s nejlepšími.

„Moji silnou stránkou v běžeckém lyžování bylo, že jsem dobře znala své slabiny, které jsem v tréninku odstraňovala. Teď ale teprve hledám, kde moje slabiny jsou. Jako o biatlonistce o sobě téměř nic nevím. Celou sezonu se budu poznávat," uvědomuje si.

Z plavek na lyže. Bude to divné, vyhlíží biatlonová královna novou sezonu

roj, Sport.cz

ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.