Český propadák. Davidová špatně střílela a dosáhla jen na čtyři body

Martin KézrČTKSport.cz

Pouhé čtyři body za 37. místo získala ze sprintu Světového poháru biatlonistek Markéta Davidová, která byla ve finském Kontiolahti nejlepší z pětice českých reprezentantek. Běžecky měla na trati 7,5 km třináctý čas, ale musela třikrát kroužit po trestném kole. Střelba nevyšla ani jejím reprezentačním kolegyním. Z prvenství se radovala Švédka Hanna Öbergová, vstupenkou na stupně vítězů byly dvě čisté položky.

Markéta Davidová v průběhu vytrvalostního závodu.

Davidová se vydala na trať jako první z celého 104členného startovního pole. Rozběhla závod dobře, jenže dvě chyby na úvodní položce ji srazily pořadím a čistě nezvládla pak ani stojku. „Mrzí mě to," hlesla v rozhovoru pro Českou televizi.

„Sprint s třemi trestnými koly, to je vážně moc. Nevím, proč rány šly tak nahoru, jestli je to dýcháním v tom závodním tempu. Musíme moji nevalnou střelbu nějak s trenéry analyzovat." říkala Davidová.

S počínáním na střelnici nemohly být spokojené ani další reprezentantky. „Moje ležka se dvěma chybami zaslouží ouška hanby," připustila Eva Puskarčíková. Až na hraně šesté desítky skončila Lucie Charvátová. „Jsem docela zklamaná, ale docela rapidně mi došlo na trati a při stojce jsem neměla tu správnou polohu," líčila.

Biatlonistky v Kontiolahti zůstávají, už ve čtvrtek je tam čeká další seriálový sprint. Z nedělního závodu na 7,5 km byl souboj Švédek s Norkami. Pronajaly si pro sebe prvních pět příček výsledkové listiny a vítězná Öbergová získala žluté číslo pro vedoucí ženu seriálu. Obhájkyně velkého křišťálového glóbu a vítězka sobotního vytrvalostního závodu Italka Dorothea Wiererová obsadila až 22. místo