Živě

Biatlonista Lapšin dostal roční trest za dopingový nález z roku 2013

23. dubna 2021 13:45 - Moskva/Praha

Biatlonista Timofej Lapšin dostal roční zákaz startu za doping. Zpětná analýza jeho vzorku odebraného při kontrole v prosinci 2013 na závodech v Iževsku odhalila zakázanou látku tuaminoheptan, obsaženou v nosním spreji.

 

Profimedia.cz

Bývalý ruský reprezentant, který začal v roce 2017 závodit za Jižní Koreu, měl provizorně zastavenou činnost od loňského září.

Třiatřicetiletý Lapšin startoval na třech mistrovstvích světa, jeho nejlepším výsledkem je 14. místo ve vytrvalostním závodě v roce 2012. Na olympijských hrách v Pchjongčchangu už v korejských barvách skončil šestnáctý ve sprintu.

Ve Světovém poháru vybojoval v individuálních závodech jedno druhé a dvě třetí místa. Dvakrát pomohl ruské štafetě k vítězství.

ČTK

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.