Polednová a Štvrtecký vyhráli na letním MČR stíhací závody

5. září 2021 21:28 - Letohrad

Favorizovaní Markéta Davidová a Michal Krčmář nepřidali na letním mistrovství republiky po triumfech ve sprintu výhry ve stíhacích závodech. Horší střelby domácích jedniček využili k premiérovým titulům Klára Polednová a Jakub Štvrtecký.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Rýmou sužovaná Davidová minula v Letohradu na každé položce dva terče a obsadila až šestou příčku. Naopak Polednová mířila přesně a vyhrála před Lucií Charvátovou s náskokem více než půl minuty. "Jsem hrozně ráda za střelbu, protože jsem se s ní v poslední době hodně trápila. A že jsem porazila Makulu (Davidovou), to samozřejmě potěší, protože je to výborná biatlonistka. Je to motivace do dalších závodů a práce," řekla dvaadvacetiletá Polednová na webu svazu.

Ve vyrovnané stíhačce mužů se o vedení přetahovali Krčmář a Štvrtecký. Při poslední zastávce na střelnici udělal Krčmář dvě chyby, Štvrtecký jen jednu a jako Polednová oslavil premiérový titul mistra republiky mezi dospělými. "Převládá radost, že jsem to zvládl na poslední položce. Chyb bylo ale z naší strany hodně a ve Světovém poháru by to na nejlepší nestačilo," řekl Štvrtecký.

České biatlonové hvězdy znovu vládly. Po mistrovství světa vyhrály i domácí šampionát

V sobotních večerních supersprintech si před fanoušky dojel pro zlato Krčmář a mezi ženami při neúčasti Davidové triumfovala věkem ještě juniorka Tereza Voborníková.

ČTK

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.