Živě

Na Vánoce by se měla sejít rodina, říká Koukalová

25. prosince 2016 16:04 - Praha

Ačkoliv jsou Vánoce, české biatlonistky nezahálejí. I přes svátky se udržují v kondici, aby na další SP v německém Oberhofu (5.1 - 8.1. 2017) byly připraveny. Proto mají první trénink domluvený už na pondělí. Chybět na něm nebude ani Gabriela Koukalová, kterou ještě v závěru roku čeká tradiční exhibice v německém Gelsenkirchenu na stadiónu fotbalového Schalke 04.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vítězka loňského Světového poháru má ráda tradiční Vánoce. "Aspoň na svátky by se měla sejít rodina," řekla biatlonová hvězda, která se domů přes zimu vůbec nedostane. "Až po konci sezóny, a jestli pak pojedeme na dovolenou, tak až koncem dubna," řekla.

Koukalová pochází z rodiny s náboženskou tradici a na Vánoce i Velikonoce dodržují všechny zvyky. "Přijede brácha, on je farář v Čestlicích, a dá večeru náboj. Všichni se pomodlíme a dáváme si oplatky s medem," řekla sedmadvacetiletá Koukalová a o své víře dodala: "V něco věřím, akorát nevím, jestli to nazývat bohem. Věřím, že vyšší moc existuje. Spíš ale věřím v karmu, že by se člověk měl chovat čestně a za přestupky každý jednou zaplatí. Podle toho se řídím."

Exhibice na Schalke

Všechny reprezentantky Koukalová, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková i Lucie Charvátová o svátcích nezahálejí. Chodí se lehce proběhnout. "Musím se udržovat, abych úplně nezatuhla," řekla Puskarčíková a Koukalová dodala: "Jakmile se dva dny nehýbu, začíná mi to chybět. Je dobrý si každý den vyčistit hlavu."

Od pondělí bude biatlonová reprezentace trénovat společně. "Až do odjezdu do Oberhofu," připomněla Vítková další díl Světového poháru, který v německém středisku odstartuje 5. ledna. Vítková se ještě předtím šla projet na tratích v Jizerských horách. "Bylo nádherně a každou chvilku mě někdo zdravil a přál štěstí."

Koukalová si zazávodí ještě před koncem roku. V Gelsenkirchenu na stadionu fotbalistů Schalke se 28. prosince s Michalem Šlesingrem zúčastní exhibice smíšených párů. "Vážím si pozvání, protože je to velmi prestižní sportovní událost. A s Bouškem (Šlesingrem) to bude vtipné. On je takový docela střelec, je s ním hrozná legrace a v týmu je to takový můj hit parťák," smála se Koukalová.

Bez předsevzetí

I příchod roku 2017 je pro biatlonistky jiný než pro zbytek populace. "Vzhledem k tomu, že trénuju, tak nemám čas na záliby, které dělají ostatní," řekla Koukalová.

Předsevzetí si biatlonistky převážně nedávají. "To nedělám," shodly se Puskarčíková s Vítkovou. "Já taky ne, protože to by dlouho nevydrželo. Měla bych se trefovat a zhubnout, ale to je spíš takový cíl," rozesmála se Charvátová.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.