Rubriky:

Biatlon

Koukalová po vytouženém zlatu: Chvíli jsem si myslela, že se mi vše jen zdá

11. února 2017 07:25 - Hochfilzen

Štěstím se jí nahrnuly slzy do očí. Ziskem vytouženého zlata na světovém šampionátu v rakouském Hochfilzenu se jí podařilo splnit jeden z velkých cílů, v podobě zisku individuálního titulu na mistrovství světa. „Cítila jsem, že pláču, ale celou dobu jsem si přišla jako v nějakém báječném snu. Nejsem vůbec schopná popsat, co se při vyhlášení dělo,“ líčila 27letá česká biatlonistka.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Kdy vám došlo, že jste šampiónkou?

V cíli jsem padla na kolena vyčerpáním, ale když jsem slyšela lidi kolem, jak česky řvou, tak jsem zvedla hlavu a uviděla, že tam mám čtyři vteřiny k dobru na Dahlmeierovou. Pak se dostavila obrovská euforie, až jsem si chvílemi myslela, že se mi to jen zdá.

Mistrovství světa jste označila jako jasný vrchol sezóny. Těší vás, že vyšel hned první útok na zlato?

Pořád mi zní neskutečně, že to klaplo. Splnila jsem si svůj hlavní cíl, což je absolutní paráda. Těch pocitů mám teď v sobě tolik, že se v nich zatím vůbec neorientuju. Pod zrzavou barvou vlasů jsem tak trochu blonďatá, takže mi všechno docvakne později.

Komerční sdělení | Gabriela Koukalová po triumfu ve sprintu na pódiu. Rozklikněte pro 360° video

 Prakticky všechny soupeřky vyrazily na trať 7,5 km před vámi. Věděla jste, jak na tom jsou?

Soustředila jsem se jen sama na sebe, nechtěla jsem si nechat rozbourat koncentraci. Každý střípek, který věnuju někomu jinému, je většinou na úkor mě a tentokrát se mi skutečně povedlo nevnímat ostatní. Před závodem jsem ale byla trochu negativní a nevěřila bych, že mi to takhle krásně vyjde. Snažila jsem se jet hlavou a neskočit tam jak zajíc z brázdy.

Po druhé čisté střelbě jste už vnímala, že bojujete o prvenství?

Snažila jsem se na střelnici objevit v sobě starou dobrou Gábinu. Pak jsem vnímala info od našeho servisu, že vedu o deset vteřin. Nevěřila bych, že to bude na Lauru stačit, spíš jsem si říkala, že mi ještě dá náklep. Všichni vědí, jak zvládá poslední dva kilometry, běhá rychle jako kůň, ale musím ocenit, že mě skvěle držely lyže a mohla jsem jet plný kramle.

Byl ten závěr hodně na krev?

Bolelo to hrozně, ale když už jsem byla úplně v kopru, myslela jsem každým krokem na lidi, kteří mě tady hnali dopředu, na rodinu a na všechny, díky kterým se mi daří. Nebyla jsem v tom sama a to je moc fajn, i fanoušci si zaslouží být toho součástí. Žádný jiný národ podle mě nefandí tak hodně jako Češi, nikdo jiný své závodníky tak nežene.

V neděli vás čeká stíhací závod. Máte políčeno na další zlato?

Jsem mistryní světa, to mi už nikdo nevezme, ale pro neděli nemám nic jisté. Kontaktní závody jsou úplně jiné a navíc jsou tam čtyři střelecké položky. Určitě udělám všechno pro to, abych na tom byla co nejlíp a zase potěšila lidi.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon