Rubriky:

Biatlon

Šestice českých biatlonistů má olympiádu jistou. Kdo je doplní?

15. ledna 2018 10:12 - Praha

Šestice biatlonistů Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr má jistou nominaci na únorové olympijské hry v Pchjongčchangu. Na šest žen a pět mužů bude tým doplněn po nadcházejícím Světovém poháru v Anterselvě

 

Český biatlon - Petr Slavík

V sestavě se neobjeví úřadující mistryně světa ve sprintu Gabriela Koukalová, která kvůli zdravotním problémům do této sezóny ani nenastoupila.

"Jde o naše nejlepší závodníky. Svoji formu ukázali jak v individuálních závodech, tak jako členové štafet," komentoval šéftrenér Ondřej Rybář na svazovém webu dosavadní jména v nominaci.

Svazy musejí Českému olympijskému výboru nahlásit složení reprezentací na olympiádu dnes. Biatlonisté ale stejně jako třeba lyžaři a snowboardisté mohou plnit kvóty až do neděle 21. ledna, proto je jejich nominace neúplná.

Nejblíže olympijské nominaci je Davidová

Nejblíže startu na olympiádě je z dalších žen nejspíše Markéta Davidová. "Lepší holky nyní nemáme," řekl trenér biatlonistek Zdeněk Vítek v Ruhpoldingu po šestém místě štafety, jejíž stabilní členkou Davidová je. O další místa budou usilovat ještě Lucie Charvátová, Veronika Zvařičová a Lea Johanidesová.

Mezi muži je na dvě zbývající místa pět adeptů. Jsou jimi Adam Václavík, Lukáš Kristejn, Ondřej Hošek, Tomáš Krupčík a také medailista ze Soči Jaroslav Soukup. "Jarda dobírá antibiotika, začíná se lehce hýbat. Uvidíme, v jaké bude po vysokých horečkách kondici," řekl Rybář a dodal, co případně hraje ve prospěch Soukupa: "Zkušenosti. Umí závodit pod tlakem, podržet štafetu."

Formu před odletem na olympiádu budou biatlonisté ladit v kazašském Almaty. "Se střediskem a jeho zázemím jsem se seznámil loni během Světové univerziády, proto věřím, že tam nalezneme dobré podmínky k přípravě," řekl Rybář.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon