Český biatlonista bral stříbro na Evropě

Ridnaun

Tomáš Krupčík získal stříbrnou medaili v úvodní disciplíně mistrovství Evropy biatlonistů v italském Ridnaunu. Ve vytrvalostním závodě na 20 km ztratil na vítězného Rakušana Felixe Leitnera 43 sekund, oba při střelbě jednou chybovali.

Tomáš Krupčík na archivním snímku

Třicetiletý rodák z Jablonce nad Nisou netrefil poslední z 20 terčů. Vybojoval nicméně svoji první velkou medaili a vynahradil si zklamání z absence v nominaci na olympijské hry v Koreji. "To, že jsem se nenominoval, jsem přijal jako fakt. Zklamaný jsem nebyl. Teď jsem v B týmu, cítím se tu dobře, je tu přátelská atmosféra a méně stresu než v áčku," řekl Krupčík pro svazový web.

"Výsledek mě překvapil i potěšil," hodnotil Krupčík, který se po celou reprezentační kariéru pohybuje na pomezí A a B týmu. V individuálním závodě ještě nikdy na stupně vítězů nepronikl. "Běžeckou formu mám dobrou, to je hodně povzbuzující. Věřím proto, že do sbírky přidám další pěkný výsledek."

"Máme obrovskou radost. Nečekali jsme, že bychom do šampionátu hned vstoupili ziskem medaile. Tomáš ale zvládl závod výborně, na trati byl sedmý nejrychlejší a k titulu mistra Evropy mu scházelo jen půl centimetru," řekl pro svazový web trenér Marek Lejsek.

Ženám se vytrvalostní závod na 15 km nevydařil. Nejlepší z nich Lea Johanidesová obsadila 27. místo, s jednou trestnou minutou zaostala za vítěznou Chloé Chevalierovou z Francie o více než pět minut. Lucie Charvátová, jež s Johanidesovou bojuje o poslední volné místo v olympijském týmu pro Pchjongčchang, sice rychle běžela, sedm výstřelů mimo terč ji ale se ztrátou těsně přes sedm minut srazilo na 54. místo.