Český biatlonista sahal na ME po další medaili! K ní mu chybělo necelých šest sekund

Ridnaun

K medaili mu chybělo necelých šest sekund. Český biatlonista Tomáš Krupčík v italském Ridnaunu skončil ve stíhacím závodě na 12,5 km na otevřeném mistrovství Evropy pátý. Vyhrál ruský závodník Alexandr Loginov.

Biatlonista Tomáš Krupčík.

Jako jediný zatím na otevřeném evropském šampionátu vybojoval pro Českou republiku medaili. Ve středečním individuálním závodě na 20 km skončil Tomáš Krupčík druhý. K dalšímu cennému kovu měl blízko i v dnešní stíhačce, do které startoval z 10. místa.

Na prvních třech střeleckých položkách nechyboval, ale minela na té čtvrté zapříčinila, že poté na trati sváděl boj o třetí příčku s dalšími třemi závodníky.

Ve finiši Krupčík ale nestačil na Garanicheva z Ruska a také na Nora Christiansena. Porazil pouze Francouze Simona Fourcadea. Nicméně pátou příčkou se postaral o druhý nejlepší český výsledek na šampionátu v italském Ridnaunu. K bronzu mu chybělo 5,4 s.

V nejlepší desítce skončil i Lukáš Kristejn, který dojel devátý. Ženský závod opanovala Francouzka Anais Chevalierová. Žádná Češka se do stíhačky nekvalifikovala.