Rubriky:

BMW X3 Games

David Salomon si při úvodním běhu zlepšil osobní rekord

28. dubna 2011 12:32 - DIVONNE-LES-BAINS

BMW X3 Games byly ve čtvrtek oficiálně zahájeny svou první disciplínou - během na 13,2 kilometru. Účastníci her se přemístili ze Ženevy k místu konání u jezera ve francouzském Divonne-les-Bains a český zástupce David Salomon z týmu Seznam.cz si vedl více než dobře. V těžké konkurenci mnoha natrénovaných běžců obsadil skvělé 21. místo.

 

Jirka G. Novák, Sport.cz

V malebném areálu u francouzského městečka Divonne-les-Bains nedaleko hranic se Švýcarskem měli závodníci jednoduchý úkol - co nejlépe a pokud možno nejrychleji absolvovat čtyři kola okolo místního jezera a celkem tak zvládnout třináctikilometrovou trasu.

David Salomon (v čepici) na startu závodu za pozdějším vítězem VataiemDavid Salomon (v čepici) na startu závodu za pozdějším vítězem Vataiemfoto: Sport.cz/Jirka G. Novák

David Salomon se úkolu zhostil na výbornou, už od začátku se držel mezi nejlepšími a neustále udržoval kontakt s vedoucí skupinkou. Nakonec si zlepšil svůj osobní rekord o celých patnáct minut! „Více už jsem prostě udělat nemohl, jsem strašně spokojený. V posledním kole nasadili někteří borci opravdu vražedné tempo,“ hlásil po závodě.

Kapitán týmu Igor Salomon (vpravo) povzbuzuje syna Davida při úvodním běhuKapitán týmu Igor Salomon (vpravo) povzbuzuje syna Davida při úvodním běhufoto: Sport.cz/Jirka G. Novák

„Hodně mi pomáhalo, jak mě celý tým během závodu hlasitě podporoval a zásoboval mě ovocem a nápoji. Sice jsem nakonec nebojoval o první příčky, ale myslím, že náš tým to ještě dožene,“ pokračoval David, na jehož hlavu se snášela slova chvály. „My jsme naprosto spokojení a na Davida jsme pyšní,“ řekl za všechny Stanislav Šubrt.

Jako první úvodní disciplínu BMW X3 Games dokončil naprosto bezkonkurenční Miklós Vatai z týmu Sport and Style, který celý závod zvládl suverénně stylem start-cíl. Řadu závodníků předčil o celé kolo.

Jirka G. Novák, Sport.cz