Show se blíží. Vrcholí přípravy na novodobý fenomén, který přijede do Prahy

9. února 2019 07:47 - Praha

Tři roky dlouhých jednání, pot a probděné noci organizátorů. Nyní konečně přichází finále a ladění posledních detailů monstrózní akce, premiéry UFC v Praze. Do Česka dorazí až 250 lidí z americké organizace. V den akce 23. února se bude o zápasníky a fanoušky MMA starat až tisíc lidí ve vyprodané hale. „Klec bude putovat z Londýna. Světla, zvuk a dodatečné záležitosti si také přivezou,“ říká v rozhovoru Jaroslav Svoboda, vedoucí programového oddělení O2 areny.

 

Kolikrát denně se vám v hlavě promítne den D?

Není to jen o sobotě, je to také o pátečním vážení. Pak tu je také den pro novináře. Z hlediska přípravy pro nás vše začíná už ve středu a vše skončí v neděli. Nyní má náš interní tým asi dvacet lidí, setkáváme se na každodenní bázi.

Co bylo na jednáních s UFC nejvíce složité?

V podstatě si odpovědět na otázku, jestli jsme schopni v tak krátkém horizontu takto prestižní akci zvládnout. Nakonec jsme vše s UFC vyhodnotili, že ano. (Potvrzení, že UFC bude v Praze, padlo 28. listopadu).

Jak probíhala jednání s UFC pro Prahu?

Jak to je se samotnými zápasníky, kdo se o ně bude během týdne starat?

Komplexní péče je na straně UFC. Tady se řeší ubytování, doprava a vše kolem celého eventu.

Jak to je s klecí a počtem lidí, kteří přiletí z UFC do Prahy?

Klec bude putovat z Londýna. Světla, zvuk a dodatečné záležitosti si také přivezou. My dáváme hlediště areny, židle na plochu. Bude připraven speciální branding a merchandising. Věříme, že vše bude porovnatelné s velkými eventy, které už v O2 areně proběhly.

Kolik hodin potřebujete na komplexní postavení haly?

Začínáme ve středu večer v šest, kdy poté jedeme kontinuálně až do sobotní akce.

Televizní vysílání amerického kolosu dosáhne do více než 160 zemí a sledovanost přesahuje miliardu domácností ve 40 různých jazycích.

Překvapilo vás něco při jednáních s americkou organizací, která má miliardovou hodnotu?

Je to cirkus na kolečkách, který objíždí ostatní země, kontinenty. Takže řešíme logistiku a co je pro akci lepší.

Kolik lidí bude za UFC v Praze?

Štáb UFC bude čítat 200 až 250 lidí. V O2 areně štáb čítá asi 25 lidí, tedy v užším týmu. V den akce se ve všech profesích můžeme bavit o tisícovce lidí, kteří se budou na akci podílet.

Kolik dorazí do Prahy novinářů?

Číslo se pohybuje okolo stovky, 80 procent bude ze zahraničí.

Museli jste už řešit nějaké komplikace?

Ne a doufám, že žádné nenastanou. Řešili jsme třeba požadavek na speciální platformu pro ESPN a pro televizi Nova, ale tohle umíme vyřešit. Šlo o speciální požadavek na rozlohu televizního studia, které bude zasahovat i do sedaček v hale.

Lucie Pudilová o své soupeřce Liz Carmouche

Sport.cz

Řešili jste s UFC tréninky zápasníků, dávali jste možná doporučení, lokality?

Na tohle se nás neptali. Myslím, že tohle budou spíš řešit s trenérem Lucie Pudilové (Jediná česká zápasnice na pražské kartě), který jim dá určitě doporučení na nějaký gym v rámci Prahy.

Jak bude vypadat váš program při samotné akci?

Pořád budeme pracovat, myslím, že nebude prostor se podívat na nějaký zápas, protože budeme mít v O2 areně téměř 16 tisíc lidí.

Hala je už několik týdnů vyprodaná, je šance na pár uvolněných lístků, které se mohou ještě dostat do prodeje?

UFC má u sebe nějaké blokace a nevím, zda je všechny využijí. Přesné číslo, kolik bude v hale lidí, budeme vědět v týdnu samotné akce.

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.