Živě

Box se pokusí zachránit nový marocký prezident Mustasan

30. března 2019 11:42 - Lausanne

Mezinárodní boxerskou asociaci AIBA po odchodu kontroverzního Gafura Rachimova dočasně povede nový prezident Muhammad Mustasan. Čtyřicetiletý marocký lékař se pokusí napravit vztahy s Mezinárodním olympijským výborem a zachránit tradiční sport v programu her.

 

archiv BigBoard Praha

MOV pozastavil boxerské asociaci finanční podporu kvůli nejasnému nakládání s penězi a nedostatkům v antidopingovém programu. Po zvolení uzbeckého podnikatele Rachimova šéfem AIBA loni v listopadu také zastavil přípravy boxerského turnaje na olympiádě v Tokiu. Rachimov minulý týden z funkce odstoupil.

Pro Mustasana v pátek hlasovalo 23 z 25 členů výkonného výboru, dva se zdrželi.

AIBA ve středu přiznala, že má dluhy přesahující 16 milionů dolarů a k přežití potřebuje finance od MOV. O den později ruský člen exekutivy Umar Kremlev nabídl, že dluhy uhradí, pokud box zůstane v olympijském programu.

Zvláštní komise MOV vyšetřující AIBA má zprávu předložit 22. května. Rozhodnutí o olympijském statutu boxu by mělo padnout nejpozději na červnovém kongresu MOV.

ČTK

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.