Živě

Tajemství šampiona. Třiadvacet let mu pomáhá v kariéře sladké potěšení

12. června 2019 21:33 - Praha

Většina sportovců dbá na svoji stravu, povolit, ustoupit ze zdravé cesty, nemyslitelné. Pak jsou výjimky, sporty, které si dovolí dopřát. Jedním z nich je boxer těžké váhy Andy Ruiz, který se netají velkou nákloností k čokoládové tyčince, která obsahuje nugát, karamel a arašídy. Američan na začátku června porazil dosavadního krále Antonyho Joshuu a sebral mu mistrovské pásy organizací WBA, IBF a WBO. Nový šampion se teď nechal vyfotit s pásem, kde se chlubí se svou sladkou láskou.

 

Instagram A. Ruize

„Přiznávám. Od svých šesti let mi táta vždycky před každým zápasem dával tuhle tyčinku, dává mi energii. Dává mi všechno, co potřebuji, abych vyhrál. Určitě si ji dám před zápasem s Joshuou," citoval Ruize před bitvou o mistrovské pásy server thesun.co.uk.

A on si dal, možná i dvě, protože jeho výkon šokoval boxerský svět. Radoval se chlap, který své vypracované břišní svaly umí maskovat. Zápas v New Yorku skončil velkým překvapením v 7. kole, kdy byl dosud neporažený Brit počtvrté počítán.

Andy Ruiz se za svoji vášeň nestydí.

Instagram A. Ruize

Společnost vyrábějící čokoládovou tyčinku, se také hned po triumfu ozvala. „Gratulujeme, vítězství je sladké, ale to bude i balíček, který vám pošleme."

Ruiz už může plánovat další zápas. Ještě letos by měla proběhnout odveta. Konkrétně půjde o listopad či prosinec, místo utkání bude upřesněno v blízké době. Jisté je jedno, bude tam i balení sladkého potěšení. V tomle stylu Ruiz jede od šesti, tedy třiadvacet let.

Andy Ruiz slaví vítězství nad Anthonym Joshuou.

Frank Franklin II, ČTK/AP

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.