Rubriky:

Bojové sporty

Český zápasník náhle zemřel. Komunita bojových sportů se rozhodla pomoct

7. května 2020 06:27 - Praha

Před týdnem odešel nečekaně a komunitu bojových umění opustil Petr Leheň. Zápasník a trenér náhle zkolaboval a dva týdny bojoval s nádorem na mozku, ale tento souboj, bohužel, prohrál. Nejvíce se nyní trápí jeho rodina, zemřel a už nikdy neuvidí vyrůstat a radovat se své dcery. Jedna má čtyři roky, druhá jen tři týdny. Té si užil jen jeden týden.

 

Czechfighters.cz

"Toto byl, je, můj kamarád Petr, bojovník, se kterým jsme se roky vídali v gymu a trénovali spolu. Mladej a suprovej kluk, který žil životem podobným tomu mému. Před pár dny náhle zemřel, zůstala po něm přítelkyně a dvě dcerušky, z nichž jedné jsou pouhé tři týdny. Pokud byste chtěli, je možnost podpořit holky přes Nadační Fond Babylon," zveřejnil na sociálních sítích zprávu zápasník Lukáš Dvořák.

Česká komunita bojových sportů se k pomoci postavila čelem, ukázala srdce a postupně začaly stovky lidí zasílat finance na sbírku pro děti, které tu zůstaly po zápasníkovi. Finance se mohou zasílat stále. Kdo má zájem jakkoliv přispět, může na číslo účtu 1024355898/6100. Do poznámky je nutné uvést jméno Petr Leheň.

https://www.facebook.com/nadacnifondbabylon/posts/3055555167826217

Petrova přítelkyně a matka jeho dcer, Petrovi rodiče i bratr i přes nesmírnou bolest vyjadřují celé široké sportovní komunitě a všem Petrovým kamarádům poděkování za obrovskou vlnu solidarity. "Děkujeme vám všem, kdo jste Péťu měli rádi."

Petr Leheň byl svěřencem pražského Hanuman Gymu a také oficiálním licencovaným trenérem muaythai III. třídy C.M.T.A., patřil mezi mladé, nadějné sportovce a svými výkony vždy bavil fanoušky bojových sportů.

„Odešel jeden z nás, a to bez výstrahy. Fighter z Hanuman Gym Praha prohrál svůj short notice zápas s těžkou nemocí. Zůstala tu sama jeho žena s dvěma malými dětmi. Té mladší jsou teprve tři týdny. Pojďme, prosím, každý, koho tu mám, přispět jeho mladé ženě, vdově a matce dvou krásných dcer nějakým finančním darem. Petr by byl vděčný a já budu taky. Odpočívej v pokoji," požádal o pomoc také trenér a zápasník Petr Ondruš.

lik, Sport.cz